Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu Huczwy Tyszowce

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu Huczwy Tyszowce

Po sezonie 2019/2020 nastroje w Huczwie Tyszowce mogły być ambiwalentne. Drużyna z Tyszowiec zakończyła IV-ligowe rozgrywki w strefie spadkowej, jednak utrzymała się dzięki decyzji o braku spadków. Dlatego miejsce w środku ligowej stawki na półmetku rywalizacji w trwającym sezonie Huczwa może traktować jako pozytywny symptom przed rundą wiosenną.

HUCZWA TYSZOWCE W LICZBACH*

Miejsce w tabeli: 7
Punkty: 30
Zwycięstwa: 9
Remisy: 3
Porażki: 7
Bramki strzelone: 37
Bramki stracone: 30
Najwyższe zwycięstwo: 6:0 z Gryfem Gmina Zamość
Najwyższa porażka: 0:4 z Tomasovią Tomaszów Lubelski

Zwycięstwa u siebie: 5
Remisy u siebie: 1
Porażki u siebie: 4
Bramki strzelone u siebie: 19
Bramki stracone u siebie: 15
Najwyższe zwycięstwo u siebie: 6:0 z Gryfem Gmina Zamość
Najwyższa porażka u siebie: 0:4 z Tomasovią Tomaszów Lubelski

Zwycięstwa na wyjeździe: 4
Remisy na wyjeździe: 2
Porażki na wyjeździe: 3
Bramki strzelone na wyjeździe: 18
Bramki stracone na wyjeździe: 15
Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: 3:1 z Unią Białopole
Najwyższa porażka na wyjeździe: 0:3 z Victorią Żmudź

NAJSKUTECZNIEJSI

Damian Ziółkowski – 13 goli
Dariusz Michna – 7 goli
Rafał Kycko – 3 gole
Oliwer Maziarka – 3 gole

OCENA RUNDY ZDANIEM TRENERA

Krzysztof Rysak: – Czujemy pewien niedosyt, zwłaszcza jeśli chodzi o ostatnie spotkania, które rozgrywaliśmy. Mam tu na myśli przede wszystkim mecze z Unią Hrubieszów i Victorią Żmudź. Do pełni szczęścia zabrakło nam kilku oczek, które uciekły dosłownie w ostatnich sekundach, szczególnie w starciu z ekipą z Hrubieszowa. W trakcie rundy mieliśmy momenty bardzo dobrej gry i zdobywaliśmy punkty na trudnych terenach. Chodzi mi o wyjazdowy mecz z Granitem Bychawa i zwycięstwo ze Świdniczanką Świdnik Mały. Jednak przydarzyła nam się też zła passa w spotkaniach u siebie, gdzie ponieśliśmy porażki z Kłosem Chełm i Gromem Różaniec. Oczywiście mogliśmy zrobić dużo więcej, ale często czegoś nam brakowało. Nasza drużyna potrzebowała dużo czasu na zgranie. Przypomnę, że latem powstał praktycznie nowy zespół. Zostało dosłownie trzech graczy, a pozostali zawodnicy dołączyli do nas przed startem rozgrywek. Zatem trudno się dziwić brakiem regularności. Gdy spojrzymy na liczbę straconych bramek, zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy popracować nad grą defensywną, nie tylko obrońców, czy bramkarza, ale całego zespołu.

PROGNOZY TRANSFEROWE

Nabytki: – Na podawanie konkretnych nazwisk jest jeszcze za wcześnie. Niemniej jednak wiemy, że musimy pomyśleć o bramkarzu, bo obecnie mamy tylko jedną osobę na tę pozycję. Mieliśmy spore zawirowania w tej materii. Pod koniec rundy zgłaszaliśmy dwóch dodatkowych zawodników, gdyż ci dotychczas grający między słupkami, doznali kontuzji. Dodatkowo przydaliby się zawodnicy na “dziewiątkę”, “siódemkę” i “jedenastkę”. Gdybyśmy zrealizowali nasze plany, to na pewno zwiększyłaby się rywalizacja w drużynie.

Ubytki: – Jak wszyscy wiemy, zimowe okienko transferowe jest wyjątkowo niesprzyjającym czasem, żeby zmieniać barwy klubowe. Piłkarze podpisali kartę gry amatora na cały sezon. Zdajemy sobie sprawę z tego, że kluby niechętnie oddają zawodników. Każdy ma swoje cele. Jedni chcą się utrzymać, inni awansować, a my będziemy walczyć o pierwszą szóstkę. Co do odejść z naszego klubu, to wszystko będzie się rozgrywać na początku stycznia. Kilku zawodników zgłaszało ewentualną chęć zmiany barw, ale nie będę mówił, o jakich graczy chodzi, bo żaden z klubów nie zwrócił się do nas z oficjalną propozycją.

PLAN PRZYGOTOWAŃ

10–15.01 – pierwsze treningi
23.01 – Korona Łaszczów
30.01 – Łada 1945 Biłgoraj
6.02 – Unia Hrubieszów
10.02 – Potok Sitno
13.02 – Grom Różaniec
20.02 Igros Kransnobród
27.02 Gryf Gmina Zamość
6.03 Omega Stary Zamość

*bilans po 19 kolejkach

fot. Huczwa Tyszowce 

0 0 vote
Article Rating