Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu Sparty Rejowiec Fabryczny

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu Sparty Rejowiec Fabryczny

O miejsce w grupie mistrzowskiej sezonu 2020/2021 z pewnością będą walczyli zawodnicy Sparty Rejowiec Fabryczny. Po pierwszej części IV-ligowych rozgrywek podopieczni Bartosza Bodysa zajmują 8. miejsce w tabeli i mają na swoim koncie 27 punktów, a więc tyle samo, co plasujące się wyżej drużyny Opolanina Opole Lubelskie i Lutni Piszczac. 

SPARTA REJOWIEC FABRYCZNY W LICZBACH*

Miejsce w tabeli: 8
Punkty: 27
Zwycięstwa: 7
Remisy: 6
Porażki: 6
Bramki strzelone:
Bramki stracone:
Najwyższe zwycięstwa: 2:1 ze Startem Krasnystaw i z Górnikiem II Łęczna
Najwyższa porażka: 0:7 z Włodawianką Włodawa

Zwycięstwa u siebie: 3
Remisy u siebie: 3
Porażki u siebie: 3
Bramki strzelone u siebie: 9
Bramki stracone u siebie: 13
Najwyższe zwycięstwo u siebie: 2:1 ze Startem Krasnystaw
Najwyższa porażka u siebie: 0:4 z Huraganem Międzyrzec Podlaski

Zwycięstwa na wyjeździe: 4
Remisy na wyjeździe: 3
Porażki na wyjeździe: 3
Bramki strzelone na wyjeździe: 8
Bramki stracone na wyjeździe: 18
Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: 2:1 z Górnikiem II Łęczna
Najwyższa porażka na wyjeździe: 0:7 z Włodawianką Włodawa

NAJSKUTECZNIEJSI

Damian Kuśmierz – 5 goli
Andrzej Głowacki – 3 gole

OCENA RUNDY ZDANIEM TRENERA

Bartosz Bodys:Aby podsumować rundę jesienną należałoby zacząć od początku roku. Wtedy zaczęła się u nas przebudowa zespołu. Odeszło od nas pięciu zawodników i tylu samo przyszło. Zimowe przygotowania przebiegły co prawda sprawnie, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała wiele planów. Indywidualne treningi nie zastąpiły w pełni drużynowych. Po zakończonym przedwcześnie sezonie mieliśmy do czynienia z kolejnymi zmianami kadrowymi. Odeszli od nas doświadczeni zawodnicy i musieliśmy poszukiwać innych. Patrzyłem w kierunku młodzieżowców i to ich pozyskaliśmy w pierwszej kolejności. Przygotowania podczas letniej przerwy nie były do końca zadowalające i wiedziałem, że czeka nas sporo pracy. Podobnie wyglądało to na początku rozgrywek ligowych. Pierwsze mecze w naszym wykonaniu były nieudane i szukaliśmy optymalnego ustawienia na boisku. Z czasem zaczęliśmy systematycznie punktować i zdobywać bramki. Odnieśliśmy cenne zwycięstwa nad wyżej notowanymi rywalami i to pozwalało nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. Niestety potem zanotowaliśmy słabsze występy. Mimo tego runda rewanżowa na pewno jest lepsza w naszym wykonaniu. Znacząco prawiliśmy niektóre elementy i to zaowocowało. Szkoda ostatniego meczu z Lutnią Piszczac (remis 1:1 – przyp. red.), w którym wszystko mieliśmy pod kontrolą, a w końcówce nie wystrzegaliśmy się błędu, który kosztował nas zwycięstwo. Zostały nam trzy spotkania do rozegrania przed podziałem na grupy i zapowiada się ciekawa rywalizacja. Kluczem będą solidne przygotowania i zobaczymy, co nam one przyniosą. 

PROGNOZY TRANSFEROWE

Nabytki: – Kluczowe jest, żeby skład, którym dysponujemy, pograł ze sobą. Gdyby jednak trafił nam się doświadczony obrońca, to z chęcią go przyjmiemy, bo na tej pozycji mamy deficyt. Oczywiście jesteśmy w stanie dać każdemu szansę podczas przygotowań, jeśli ktoś chciałby się u nas sprawdzić.

Ubytki: – Status młodzieżowca ma Dawid Oleksiejuk, ale niewykluczone, że wyjedzie za granicę i będziemy sobie radzili bez niego.  Podobnie Michał Kić czeka na informację odnośnie pracy. Część osób wstrzymuje się jeszcze z pewnymi decyzjami. 

PLAN PRZYGOTOWAŃ

11.01 – pierwszy trening
23.01 – Włodawianka Włodawa
30.01 – Gryf Gmina Zamość
10.02 – Lublinianka
13.02 – Kłos Chełm
20.02 – Omega Stary Zamość
27.02 – Kryształ Werbkowice
6.03 – wolny termin

fot. Patryk Suszek 

0 0 vote
Article Rating