Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu Startu Krasnystaw

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie pierwszą połowę sezonu 2020/2021 sympatycy Startu Krasnystaw. Beniaminek z Krasnegostawu zgromadził w 19 ligowych meczach tylko 11 punktów i po rundzie jesiennej zamyka tabelę grupy I IV ligi lubelskiej. Wiosną podopiecznych Marka Kwietnia czeka trudna walka o utrzymanie ligowego bytu.

Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: 1:0 z Włodawianką Włodawa
Najwyższe porażki na wyjeździe: 1:3 z Opolaninem Opole Lubelskie i z Orlętami Łuków

NAJSKUTECZNIEJSI

Daniel Chariasz – 5 goli
Kryspin Florek – 3 gole
Radosław Lenard – 2 gole

OCENA RUNDY ZDANIEM TRENERA

Marek Kwiecień: – Wynik osiągnięty przez nas w pierwszej połowie sezonu nie jest satysfakcjonujący. O ile w pierwszej rundzie zdobyliśmy dziewięć punktów, to w rundzie rewanżowej tylko dwa. Na pewno zabrakło nam doświadczenia i dysponowaliśmy zbyt wąską ławką rezerwowych. W 99% graliśmy swoimi zawodnikami i niestety to za mało, żeby myśleć o pozostaniu w IV lidze. Dlatego w zimie chcemy się wzmocnić i w rundzie wiosennej z całych sił walczyć o utrzymanie. Trzeba przyznać, że jesienią nie otrzymaliśmy żadnego “łupnia”. Przegraliśmy 1:4 z Włodawianką Włodawa i ta porażka była najwyższym wymiarem kary. W wielu potyczkach punkty uciekały nam w głupi sposób. Przykładem takiego spotkania może być mecz w Piotrowicach, w którym prowadziliśmy 1:0, a przegraliśmy po dwóch jedenastkach w końcówce. W tym charakterystycznym starciu przynajmniej jeden rzut karny był podyktowany “z kapelusza”. Właśnie przez takie mecze jesteśmy tam, gdzie jesteśmy.

PROGNOZY TRANSFEROWE

Nabytki: – Zdecydowanie chcielibyśmy wzmocnić pozycje ofensywne. Na tę chwilę dążymy do pozyskania napastnika i skrzydłowego. Aczkolwiek jeśli ktoś ciekawy z obrony będzie zainteresowany grą u nas, to również weźmiemy to pod uwagę.

Ubytki: – Nikt mi nie zgłaszał, że chciałby odejść. Do tej pory mieliśmy zapytania w odwrotnym kierunku.

PLAN PRZYGOTOWAŃ

11.01 lub 18.01 (w zależności od sytuacji związanej z obostrzeniami) – pierwszy trening