Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu Tomasovii Tomaszów Lubelski

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu Tomasovii Tomaszów Lubelski

Piłkarze Tomasovii Tomaszów Lubelski zaprezentowali znakomitą formę w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021. W dziewiętnastu meczach rozgrywek grupy II IV ligi lubelskiej podopieczni Pawła Babiarza zanotowali bilans osiemnastu zwycięstw i jednego remisu. Jedyną ekipą, która urwała punkty Tomasovii był Kryształ Werbkowice. Werbkowiczanie podzielili się punktami z liderem (2:2). Drużyna z Tomaszowa Lubelskiego już zapewniła sobie grę w grupie mistrzowskiej i pewnie kroczy w stronę awansu do III ligi. 

TOMASOVIA TOMASZÓW LUBELSKI W LICZBACH*

Miejsce w tabeli: 1
Punkty: 55
Zwycięstwa: 18
Remisy: 1
Porażki: 0
Bramki strzelone: 72
Bramki stracone: 6
Najwyższe zwycięstwo: 10:0 z Ładą 1945 Biłgoraj
Najwyższa porażka: –

Zwycięstwa u siebie: 8
Remisy u siebie: 1
Porażki u siebie: 0
Bramki strzelone u siebie: 39
Bramki stracone u siebie: 3
Najwyższe zwycięstwo u siebie: 10:0 z Ładą 1945 Biłgoraj
Najwyższa porażka u siebie: –

Zwycięstwa na wyjeździe: 10
Remisy na wyjeździe: 0
Porażki na wyjeździe: 0
Bramki strzelone na wyjeździe: 33
Bramki stracone na wyjeździe: 3
Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: 6:0 z Gryfem Gmina Zamość
Najwyższa porażka na wyjeździe: –

NAJSKUTECZNIEJSI

Jakub Szuta – 14 goli
Damian Szuta – 13 goli
Patryk Dorosz – 10 goli
Arkadiusz Smoła – 10 goli

OCENA RUNDY ZDANIEM TRENERA

Paweł Babiarz: – Trzeba być zadowolonym z pierwszej połowy sezonu. Wygraliśmy większość meczów i zanotowaliśmy jeden remis na własnym boisku z Kryształem Werbkowice. Podeszliśmy do tego starcia mocno osłabieni, ale uważam, że zaprezentowaliśmy całkiem niezłą grę. Drużyna sprostała wymaganiom tej ligi i nie mamy sobie nic do zarzucenia. Przede wszystkim należy pamiętać o ciężkiej pracy, by zespół doszedł do poziomu, na którym poradzi sobie w III lidze. Nie ukrywam, że to jest nasz cel, natomiast jeszcze nie awansowaliśmy. Przed nami rywalizacja w grupie mistrzowskiej, w której będzie zdecydowanie trudniej. Jednak również chcielibyśmy wygrywać i zdobywać wiele punktów. Aktualnie mamy jedenaście oczek przewagi nad Huraganem Międzyrzec Podlaski, który podobnie jak my zagra w grupie mistrzowskiej. Chciałbym, żeby ta różnica się powiększała, abyśmy uniknęli nerwowości, straty kilku punktów z rzędu i walki do samego końca rozgrywek. Do 19 grudnia będziemy trenować trzy-cztery razy w tygodniu. Korzystamy z siłowni, lecz nie w celach rekreacyjnych, a mocno pracując nad siłą. Do tego dochodzą sporty uzupełniające takie jak siatkonoga i myślę, że chłopaki się nie nudzą. Po 19 grudnia czeka nas przerwa, a przygotowania rozpoczniemy 13 stycznia. 

PROGNOZY TRANSFEROWE

Nabytki: – Na pewno przeprowadzimy pewne rotacje w zespole, które są potrzebne co pół roku i czynimy ku temu przymiarki. Nie zrobimy pięciu-sześciu zmian, ale myślę, że pojawią się dwa transfery z klubu i dwa do klubu. Musimy patrzeć na to, gdzie mamy aktualnie największe dziury. Chodziłoby o jedną pozycję w ofensywie i jedną w defensywie, tak żeby zachować równowagę. Natomiast jest jeszcze zbyt wcześnie na podawanie nazwisk. 

Ubytki: – Obecnie nie ma deklaracji dotyczących tego, że któryś z zawodników chciałby odejść.

PLAN PRZYGOTOWAŃ

13.01 – pierwszy trening
30.01 – Chełmianka Chełm
3.02 – Igros Krasnobród
6.02 – KS Wiązownica
10.02 – Hetman Zamość
13.02 – Podlasie Biała Podlaska
17.02 – Stal Kraśnik
20.02 – Unia Hrubieszów
27.02 – Świdniczanka Świdnik Mały

*bilans po 19 kolejkach 

fot. Tomasz Tomczewski

0 0 vote
Article Rating