Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu Unii Białopole

Dla Unii Białopole historyczny awans do IV ligi okazał się zderzeniem ze ścianą. Po rundzie jesiennej ekipa z Białopola zamyka ligową stawkę z dorobkiem zaledwie trzech punktów zdobytych dzięki zwycięstwu nad Ładą 1945 Biłgoraj. Zimowe przygotowania oraz wiosenne rozgrywki beniaminek rozpocznie pod wodzą nowego szkoleniowca, Roberta Tarnowskiego bowiem obowiązująca do końca listopada umowa dotychczasowego trenera Tomasza Hawryluka nie została przedłużona.  

UNIA BIAŁOPOLE W LICZBACH*

Miejsce w tabeli: 12
Punkty: 3
Zwycięstwa: 1
Remisy: 0
Porażki: 18
Bramki strzelone: 20
Bramki stracone: 58
Najwyższe zwycięstwo: 3:0 z Ładą 1945 Biłgoraj
Najwyższa porażka: 1:6 ze Świdniczanką Świdnik Mały

Zwycięstwa u siebie: 0
Remisy u siebie: 0
Porażki u siebie: 10
Bramki strzelone u siebie: 7
Bramki stracone u siebie: 33
Najwyższe zwycięstwo u siebie: −
Najwyższa porażka u siebie: 1:6 ze Świdniczanką Świdnik Mały

Zwycięstwa na wyjeździe: 1
Remisy na wyjeździe: 0
Porażki na wyjeździe: 8
Bramki strzelone na wyjeździe: 13
Bramki stracone na wyjeździe: 25
Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: 3:0 z Ładą 1945 Biłgoraj
Najwyższa porażka na wyjeździe: 2:5 z Gryfem Gmina Zamość

NAJSKUTECZNIEJSI

Paweł Mazur − 10 goli
Dawid Lewkowicz − 5 goli

OCENA RUNDY ZDANIEM BYŁEGO TRENERA

Tomasz Hawryluk:Wydaje mi się, że ten poziom rozgrywkowy przerósł część chłopaków, przez co nie funkcjonowaliśmy tak, jak trzeba. W trakcie rundy mieliśmy siedem meczów na pograniczu, które przegraliśmy jedną bramką. Myślę, że przy nieco większym zaangażowaniu i lepszym przygotowaniu fizycznym, bylibyśmy w stanie ugrać więcej punktów. Szacunek należy się między innymi Pawłowi Mazurowi, który mimo tego, że występuje w zespole, który znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli, zdobył jak dotąd 10 bramek. Unia Białopole była pierwszą drużyną, jaką prowadziłem w piłce seniorskiej. Najpierw przez wiele lat grałem, a następnie zajmowałem się trenowaniem młodzieży w Kłosie Chełm. Otrzymałem ofertę poprowadzenia Unii, gdy zespół bronił się przed spadkiem z klasy okręgowej w sezonie 2018/2019. Wahałem się nad podjęciem decyzji, ale ostatecznie przyjąłem to wyzwanie. Wówczas udało nam się utrzymać w klasie “O”, a kolejny sezon był bardzo fajny w naszym wykonaniu. Nie przegraliśmy żadnego meczu, trzy razy remisując i dziesięciokrotnie odnosząc zwycięstwa z imponującym stosunkiem bramkowym 37:3. Wiadomo, że ten poziom jest o wiele łatwiejszy niż IV-ligowy, a przeskok jest spory. Po przedwcześnie zakończonym sezonie oraz podjętych decyzjach otrzymaliśmy awans do IV ligi. Od początku wiedziałem, że będzie nas czekać ciężka batalia. Nie dokonaliśmy wystarczających wzmocnień, choć potrzebowaliśmy trzech piłkarzy do każdej formacji, bardziej doświadczonych na tym poziomie. Niestety przez brak spadków, poszukiwania na rynku transferowym były mocno utrudnione. Natomiast, gdy już kogoś znaleźliśmy, to nie było nas stać na tego zawodnika. Dla mnie szansa prowadzenia drużyny w IV lidze była nowym wyzwaniem. Starałem się wprowadzać juniorów, dając im sporo szans na ogrywanie się na tym szczeblu. Jeśli nowy trener będzie zmierzał w podobnym kierunku, to w przyszłości klub będzie miał pociechę z tych chłopaków. Nie możemy być w żaden sposób zadowoleni z osiągniętych wyników. Jednak uważam, że bazując na tym, na co było nas stać oraz na liczbie spotkań na styku, to na tym tle wypadliśmy dość poprawnie i nie przynieśliśmy wielkiego wstydu. Niektórzy mówili, że już po kilku kolejkach wszystko się rozsypie i przedwcześnie zakończymy sezon. Mimo wszystko nie poddawaliśmy się i wytrzymaliśmy, walcząc do samego końca.  

PROGNOZY TRANSFEROWE ZDANIEM NOWEGO TRENERA

Robert Tarnowski:
Nabytki: – Wszystkie ruchy transferowe będą zależeć od tego, jakie postawimy sobie cele. Sama młodzież, którą zechcemy wprowadzać, nie wystarczy do tego, żeby jak równy z równym konfrontować się z innymi drużynami IV ligi. Potrzebujemy doświadczonych zawodników, którzy udźwigną zespół mentalnie i piłkarsko. Aczkolwiek w obecnej kadrze jest kilku ogranych chłopków. Pozostaje kwestia, żeby mówiąc kolokwialnie, nieco ich odkurzyć oraz zmotywować do dalszej pracy. Mamy też grupkę zawodników, którzy w tej rundzie nie zagrali z powodu kontuzji. Absolutnie przed nikim się nie zamykam. Jeśli znajdą się chętni, którzy zechcą u nas występować i będą mieli odpowiednie predyspozycje, to takie osoby zawsze są mile widziane. Jeśli nie uda nam się przeprowadzić żadnych transferów, będziemy pracowali z obecną kadrą. Przede wszystkim chodzi nam na zbudowanie drużyny. 

Ubytki:Myślę, że jest zbyt wcześnie, żeby rozmawiać na ten temat. Na początku sam chciałbym się spotkać z zawodnikami i porozmawiać o dalszych planach. Jeśli znajdą się zawodnicy, którzy zechcą nas opuścić, to mam nadzieję, że będzie to jak najmniejsze grono. 

PLAN PRZYGOTOWAŃ

9.01 – pierwszy trening
30.01 – Unia Hrubieszów
6 lub 7.02 – wolny termin
13 lub 14.02 – Orzeł Srebrzyszcze
20 lub 21.02 – Piaskovia Piaski
27.02 – Omega Stary Zamość
6 lub 7.03 – Brat Siennica Nadolna
13 lub 14.03 – Granica Dorohusk

*bilans po 19 kolejkach

fot. Unia Białopole

0 0 votes
Article Rating