Powiślak rozpoczął sparingi od eksperymentów

Powiślak rozpoczął sparingi od eksperymentów

Pierwszy sparing w letnim okresie przygotowawczym ma za sobą Powiślak Końskowola. W sobotnie popołudnie podopieczni Łukasza Gizy pokonali spadkowicza z IV ligi, zespół MKS-u Ryki 5:2. Z niezłej strony pokazali się piłkarze testowani, którzy łącznie zdobyli cztery bramki. – Była to pierwsza gra, więc nie można było spodziewać się cudów. Zaangażowanie w tym starciu było jednak duże zarówno z naszej strony, jak i ze strony rywali. Nastawiłem się na sprawdzenie zawodników chcących się u nas przetestować oraz tych, których ja bym widział w zespole. Nie ma co ukrywać, że jedni zrobili na mnie pozytywne wrażenie, a drudzy trochę mniejsze, aczkolwiek po pierwszym sparingu nie będę wyciągał daleko idących wniosków. Wszyscy potrenują z nami przez kolejny tydzień i myślę, że po następnym meczu będę chciał pracować z taką drużyną, która będzie przygotowywała się do sezonu. Przed nowymi rozgrywkami chcemy wzmocnić skład, ale z racji odejścia sporej liczby zawodników z naszego zespołu, potrzebujemy także piłkarzy, którzy podniosą poziom rywalizacji. Pozytywne wrażenie zrobili na mnie gracze testowani i mam przez nich ból głowy (śmiech). Jest w czym wybierać, lecz liczba miejsc w kadrze jest ograniczona, dlatego chciałbym sobie dać jeszcze troszkę czasu, żeby bliżej wszystkim się przyjrzeć – mówi Łukasz Giza.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Powiślak Końskowola zmierzy się z Energią Kozienice (20 lipca).

Powiślak Końskowola – MKS Ryki 5:2 (2:0)
Bramki dla Powiślaka: zawodnik testowany 9′, zawodnik testowany 45′, zawodnik testowany 55′, Adrian Dudkowski 63′, zawodnik testowany 90′

Powiślak: (I połowa) Bicki – Pyda, zawodnik testowany I, Krzysztoszek – zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, Banaszek (30′ Dudkowski), zawodnik testowany IV, zawodnik testowany V – zawodnik testowany VI, zawodnik testowany VII. (II połowa) Bicki – Antoniak, Dudkowski (64′ Murat), Gil, Kamola – Kuśmierz, Łukaszuk, Pięta – trzech zawodników testowanych.