Premierowe zwycięstwo Huczwy! Kłos po raz kolejny bez ładu

Pięciu meczów potrzebowali zawodnicy Huczwy Tyszowce, aby zdobyć premierowe trzy punkty w rozgrywkach IV ligi lubelskiej w sezonie 2019/2020. Stało się po tej wygranej nad Kłosem Chełm, którego podopieczni Krzysztofa Rysaka pokonali 3:2. Zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze w tym spotkaniu i zagraliśmy w nim va banque. Nie pozwalaliśmy przeciwnikowi wyprowadzać piłki ze swojej połowy praktycznie przez cały mecz. Nie powiem, że musieliśmy to starcie wygrać, ale bardzo chcieliśmy, a dla mnie jest to zasadnicza różnica. Mimo tego, że zakładaliśmy wysoki pressing, to rywale próbowali z niego wychodzić krótkimi podaniami i byłem dla nich pełen podziwu, bo robili to nawet w swoim polu karnym. Dla nas w tym dniu to było jednak jak woda na młyn. Graliśmy agresywnie i odbieraliśmy gościom piłkę, przez co oni rzadko dochodzili do sytuacji bramkowych, zwłaszcza w pierwszej połowie. Zdawałem sobie sprawę z tego, że przy takim upale około 70. minuty może nam zabraknąć tlenu i tak było. Końcówka była dla nas trudna, ale coś za coś. Prowadziliśmy 3:0 i niepotrzebnie straciliśmy bramkę ze stałego fragmentu gry. Potem doszedł jeszcze rzut karny, lecz najważniejsze, że wytrzymaliśmy presję. Chłopakom należy się ogromny szacunek za to, że zostawili na boisku nie tylko mnóstwa zdrowia, ale także pomysł i konsekwencję w dążeniu do tego, co sobie założyliśmy – komentuje szkoleniowiec Huczwy.

W następnej kolejce Huczwa Tyszowce zagra na wyjeździe z Kryształem Werbkowice (8 września, 16:00). Natomiast Kłos Chełm podejmie Lewart Lubartów (8 września, 17:00).

Huczwa Tyszowce – Kłos Chełm 3:2 (2:0)
Bramki: Damian Ziółkowski 36′ (rzut karny), 59′, Anton Sara 42′ – Emil Poznański 70′, Kazimierz Bala 90+5′ (rzut karny)

Huczwa: Roczniak – Dworak, Materna, Bojarczuk, Okalski, Onkiewicz, Sara, Wiciejowski (80′ Lis), Ziółkowski, Maziarka (46′ Mruk), Miedźwiedź.

Kłos: Wikło (46′ Skuczyński) – Daw. Stepaniuk, E. Poznański, Kowalski, Wyrostek – Rak (46′ Kamola), Flis (76′ Korona), Żwirbla (62′ Gierczak), Fornal, Grądz (62′ Bereda) – Bala.

Żółte kartki: Adam Onkiewicz, Paweł Wiciejowski – Paweł Fornal, Krzysztof Rak, Emil Poznański
Czerwone kartki: Mateusz Bojarczuk 83′ (za faul) – Kacper Kowalski 86′ (za faul)
Sędziował: Michał Wasil (Lublin).