Przedsezonowa wygrana Tomasovii nad Kryształem

Przedsezonowa wygrana Tomasovii nad Kryształem

O trzy bramki w sobotnim sparingu piłkarze Tomasovii Tomaszów Lubelski okazali się lepsi od Kryształu Werbkowice. Zwycięstwo podopiecznym Pawła Babiarza zapewniły trafienia Damiana Rataja i Jakuba Witkowskiego. 

Piotr Welcz:

Pomimo wysokiej porażki znajduję dużo pozytywów po tym meczu. Z różnych przyczyn po raz kolejny dysponowaliśmy wąską kadrą, bo kilku zawodników nie mogło zagrać w tym sparingu. Od poniedziałku będzie lepiej, ponieważ wszyscy poza Krystianem Wołochem będą do mojej dyspozycji. Pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu, a przecież mierzyliśmy się z pretendentem do awansu do III ligi. Nie mam żadnych pretensji do zespołu o ten wynik, zwłaszcza że ostatnio trenowaliśmy dwa razy dziennie. Zawodnik testowany? Chciałbym, żeby u nas został. 


Paweł Babiarz:

To był ostatni mecz rozgrywany w ramach naszego obozu w Zwierzyńcu. Wcześniej rozegraliśmy dwa sparingi i to było widoczne, bo nasza gra była nieco wolniejsza, niż powinna. Troszeczkę mam pretensji do zespołu o brak dokładności, ale to też wynikało ze zmęczenia. Mimo tego mieliśmy więcej jakości z przodu i wykorzystaliśmy swoje okazje. Rywale też stworzyli sobie szanse, choć zagrażali nam przez pierwsze 20-25 minut. Potem my mieliśmy przewagę. Należy wziąć pod uwagę to, że my zagraliśmy w najmocniejszym ustawieniu, a Kryształ Werbkowice miał luki w składzie. Mam jednak nadzieję, że to spotkanie pozwoli nam uwierzyć w to, że potrafimy grać bardzo dobrze i wygrywać z każdym w naszej lidze, bo jestem zadowolony z pracy, jaką dotychczas wykonaliśmy. 

NASTĘPNE SPARINGI

W następnym sparingu Kryształ Werbkowice zagra z Chełmianką Chełm (31 lipca, 17:30). Natomiast Tomasovia Tomaszów Lubelski zmierzy się z Piastem Tuczempy (31 lipca, 17:30).

Kryształ Werbkowice – Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:3 (0:1)
Bramki: Damian Rataj 41′, 67′, Jakub Witkowski 84′

Kryształ: Filipczuk (46′ Stachyra) – Wójtowicz, Alokhin, Luterek, Śmiałko, Dec (80′ Kozak), Omański, Sas, Denkiewicz, zawodnik testowany I (75′ A. Wołoch), Drewniak.

Tomasovia: K. Krawczyk – Pleskacz, Szuta, zawodnik testowany I, Zozulia – zawodnik testowany II, Smoła, Stożek, Gęborys, Baran – Rataj oraz Mruk, Łeń, Witkowski, Żerucha, Piatnoczka.

fot. Kryształ Werbkowice (archiwum)