Przełamanie Lublinianki

Po dwóch porażkach z rzędu przyszła pora na zwycięstwo. W meczu 23. kolejki IV ligi lubelskiej podopieczni Grzegorza Białka skromnie pokonali wyżej notowanego Powiślaka Końskowola 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Damian Kamola, który uderzeniem z dwudziestu metrów przechytrzył Maksymiliana Żubera i zapewnił Lubliniance ważne trzy punkty. 

KOMENTARZE TRENERÓW

Grzegorz Białek: – Po tych dwóch przegranych meczach najważniejsze było zdobycie kompletu punktów. Zrobiliśmy wszystko, żeby wygrać. Może nie było to zbyt widowiskowe spotkanie, ale obfitowało w dużo walki z jednej i z drugiej strony. W pierwszej odsłonie nie mieliśmy zbyt dużo sytuacji. Byliśmy najgroźniejsi ze stałych fragmentów gry, natomiast bramkę zdobyliśmy po bardzo ładnym uderzeniu z dystansu Damiana Kamoli. W zasadzie kontrolowaliśmy to, co działo się na boisku. Staraliśmy się nie dopuszczać Powiślaka do tworzenia sobie klarownych sytuacji, których w zasadzie miał jak na lekarstwo. W końcówce mogliśmy zamknąć ten mecz. Dwa razy po rzutach rożnych i dwukrotnie po kontrach. Zabrakło dobrego podania albo celnego strzału. Można być zadowolonym z wyniku, dyscypliny i walki, bo drużyna zrobiła dużo, aby wygrać to dzisiejsze spotkanie i to jest najważniejsze. Cieszy mnie, że zdobyliśmy trzy punkty, bo ta wiosna w naszym wykonaniu nie jest taka, jak tego oczekiwaliśmy. 

Łukasz Giza: – Uważam, że pierwszej połowie byliśmy piłkarsko lepszym zespołem. W premierowej odsłonie mieliśmy swoje sytuacje. Niestety błąd naszego zawodnika spowodował, że przeciwnik uderzył z dwudziestu metrów i straciliśmy bramkę. Czasami tak bywa. Cały czas staraliśmy się grać w piłkę, próbowaliśmy odwrócić losy spotkania, ale można powiedzieć, że waliliśmy głową w mur. Wypada podziękować chłopakom, bo widać było, iż byliśmy drużyną dojrzalszą, ale niestety czegoś nam zabrakło, aby to udokumentować. Gratuluję zwycięstwa drużynie gospodarzy.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Lublinianka zmierzy się na wyjeździe z Eko Różanka (6 maja, 15:00), natomiast Powiślak Końskowola podejmie na własnym boisku Kryształ Werbkowice (5 maja, 16:30).

Lublinianka – Powiślak Końskowola 1:0 (1:0)
Bramka: 
Damian Kamola 33′

Lublinianka: Wrzosek – Kośka, Bogusz, Ptaszyński, Duduś – Dzyr (60’ Morenkov), Kuzioła, Kamola (57’ Waszczyński), Baran (80’ Pioś) – Bielak (88’ Maj), Milcz.

Powiślak: Żuber – Antoniak, Banaszek, Leszczyński – Pięta (46’ Wankiewicz), Dudkowski, Mietlicki (46’ Sułek), Przychodzień (46’ Giziński) – Fularski, Kamola (46’ Kopeć), Kłyk (80’ Jezior).

Żółte kartki: Klim Morenkov – Mateusz Kłyk
Widzów: 300
Sędziował: Jakub Prończuk (Chełm).