Razem strzelili dziesięć bramek

Razem strzelili dziesięć bramek

Aż dziesięć goli padło w meczu z udziałem Włodawianki Włodawa i Górnika II Łęczna. Dziewięć z nich strzelili zielono-czarni, w których szeregach wystąpili piłkarze grający zwykle w II lidze. Popełniliśmy błędy, które sporo nas kosztowały. Mogliśmy grać na przykład w sobotę i wtedy nie mielibyśmy problemu z wieloma zawodnikami, ponieważ to zawodowcy przyjechali do Włodawy. Jeśli chodzi o wynik, to przyznam szczerze, że wcale nie musiało tak być. W 18. minucie przegrywaliśmy już 0:3, lecz sami nie wykorzystaliśmy trzech stuprocentowych sytuacji. Szkoda, bo pewnie wyglądałoby to inaczej, a i przeciwnik miałby ból głowy. Odkryliśmy się solidnie, żeby poszukać kontaktu z rywalem, który nas szybko skontrował. To już jest historia. Myślimy o kolejnym meczu – komentuje Marek Drob. To było starcie zawodowców z amatorami. Szybko strzeliliśmy trzy bramki. Rywale dostali czerwoną kartkę i było praktycznie po zawodach. Wiem, że we Włodawiance Włodawa jest kilku kontuzjowanych zawodników, więc kumulacja niekorzystnych warunków po stronie gospodarzy i nasz prawie cały II-ligowy skład dały taki wynik. Nie ma właściwie o czym mówić. W 75. minucie między słupkami stanął nasz 15-letni bramkarz Bartosz Szewczak. Od razu popisał się bardzo ładną obroną. Potem także zaliczył kilka udanych interwencji. Bardzo fajny debiut w piłce seniorskiej – zaznacza Jacek Fiedeń.

Włodawianka Włodawa – Górnik II Łęczna 1:9 (1:3)
Bramki: Wojciech Więcaszek 38′ (rzut karny) – Kamil Bętkowski 12′ (rzut karny), Piotr Rogala 17′, Michał Zuber 18′, 57′, 64′, 72′, 80′, Paweł Sasin 67′, Piotr Świeca 71′

Włodawianka: Danielczuk – Bartnik (81′ Piotrowski), Błaszczuk, Nielipiuk, Kędzierski – Misiak (75′ Jemioł), Chwedoruk, Magdysz, Walaszek, Stachański (65′ Wojtak) – Więcaszek.

Górnik: Podleśny (75′ Szewczak) – Kukułowicz, Rogala, Pajnowski, Szczerba (75′ Olszewski) – Sasin, Bętkowski, Skałecki (75′ Jakubczak), Turek (75′ Greniuk) – Świeca (75′ Orysz), Zuber.

Żółte kartki: Patryk Błaszczuk, Wojciech Więcaszek, Michał Walaszek – Przemysław Skałecki, Adrian Szczerba, Damian Podleśny
Czerwona kartka: Patryk Błaszczuk 55′ (za faul)
Sędziował: Arkadiusz Wróbel (Biała Podlaska).