Robert Tarnowski nowym szkoleniowcem Unii Białopole!

Robert Tarnowski nowym szkoleniowcem Unii Białopole!

Sytuacja Unii Białopole po rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 nie wygląda najlepiej. Bardzo słabe wyniki beniaminka po awansie do IV ligi sprawiły, że władze klubu zdecydowały się na dokonanie zmian personalnych na ławce trenerskiej. Wraz z końcem listopada wygasła, a następnie nie została przedłużona umowa z byłym szkoleniowcem Tomaszem Hawrylukiem. Na ogłoszenie jego następcy trzeba było czekać niespełna miesiąc. Z końcem grudnia klub poinformował, że zostanie nim Robert Tarnowski. 

Robert Tarnowski swoje doświadczenie zbierał w Kłosie Chełm, z którym po sezonie 2015/2016 awansował do IV ligi. Następnie jesienią, po blisko pięciu przepracowanych w nim latach, zdecydował się na odejście. Ponownie na ławkę trenerską Kłosa wrócił we wrześniu 2018 roku, pozostając jego pierwszym szkoleniowcem do połowy października 2020. Na nową ofertę 46-latek nie musiał długo czekać. Tym razem będzie to nieco inne i nowe wyzwanie − Decyzja podjęcia pracy w Unii Białopole była bardzo trudna. Z mojego punktu widzenia istotna w tej sprawie była rozmowa z zarządem oraz dowiedzenie się jak widzi on funkcjonowanie tego zespołu i jakie przyświecają mu cele. Dopiero po niej ustaliliśmy, że nasze zdanie jest zbieżne i możemy rozpocząć współpracę, o której docelowo myślimy w perspektywie kilku lat − mówi opiekun beniaminka.

Nowy szkoleniowiec spotka się z zawodnikami na pierwszym treningu 9 stycznia. Poukładanie zespołu i przywrócenie go na właściwy tor, to główne zadania, które czekają na trenera Tarnowskiego. Czy dokonanie tego w znajdującej się w trudnym położeniu Unii będzie dla niego najtrudniejszą misją w dotychczasowej karierze? − Myślę, że czas pokaże, ponieważ na ten moment ciężko cokolwiek wyrokować. Dla mnie podstawą było to, że nie napinamy się na ratowanie IV ligi. Musimy po prostu skupić się na budowaniu drużyny na przyszły sezon, by podnieść ją mentalnie, wejść zresetowanym i grać tak, jak potrafimy. Jest tu fajna grupa młodzieży i zdolni juniorzy, których zechcemy umiejętnie wprowadzać do składu. Natomiast nie zaprzątamy sobie głowy tym, czy uda się nam utrzymać, czy nie. Jeżeli jednak jakimś sposobem wyszłoby, że jest szansa włączenia się do walki o pozostanie na tym szczeblu, dopiero wtedy będziemy mocniej o tym myśleli − wyjaśnia nasz rozmówca.

Po 19. rozegranych kolejkach IV ligi grupy II Unia Białopole plasuje się na ostatnim 12. miejscu w tabeli. Jej dotychczasowy dorobek to zaledwie trzy zdobyte punkty, po jedynym zwycięstwie odniesionym jeszcze w sierpniu nad Ładą 1945 Biłgoraj oraz osiemnaście porażek.

fot. Unia Białopole

0 0 vote
Article Rating