Rozgrywki w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych odwołane!

Rozgrywki w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych odwołane!

Podczas odbywającego się dzisiaj w Warszawie spotkania prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjęto decyzję o odwołaniu rozgrywek od IV ligi do Klasy C. Działacze ustalili, że drużyny zajmujące po ostatniej rozegranej kolejce miejsca premiowane awansem uzyskają promocję do wyższej ligi, natomiast nie będzie spadków. W związku z tymi rozstrzygnięciami awans do III ligi wywalczył Lewart Lubartów. Z kolei beniaminkami IV ligi lubelskiej w sezonie 2020/2021 będą Lutnia Piszczac, Unia Białopole, Świdniczanka Świdnik Mały i Gryf Gmina Zamość.

OFICJALNY KOMUNIKAT UMIESZCZONY NA STRONIE POLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ:

“Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.

Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Decyzje odnośnie rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez Zarząd PZPN podczas najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na wtorek 12 maja.”