Sparing: Avia dała Tomasovii lekcję futbolu

Sparing: Avia dała Tomasovii lekcję futbolu

Pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym mają za sobą zawodnicy Tomasovii Tomaszów Lubelski. Ich rywalem była III-ligowa Avia Świdnik, dla której był to drugi mecz kontrolny. Górą z tego starcia wyszli żółto-niebiescy, w których szeregach wystąpił jeden zawodnik testowany, grajacy na pozycji obrońcy. Upadł już także temat Bartosza Szelonga, który ostatnio przebywał na testach w II-ligowej Legionovii Legionowo, bowiem 24-letni golkiper zostaje w Świdniku. Z kolei trener Paweł Babiarz w sobotnim spotkaniu przyglądał się trzem nowym piłkarzom: dwóm obrońcom oraz napastnikowi.

Łukasz Mierzejewski:

Na pewno był to dla nas pożyteczny sparing z drużyną z IV ligi. W pierwszej połowie mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki i widoczna była nasza dojrzałość. Mieliśmy trzy czyste sytuacje, których nie wykorzystaliśmy, także skuteczność przed przerwą nie była za wysoka. Tak gdzieś do dwudziestego metra przeciwnika, nasza gra mogła się podobać. Później zaczynały się schody i brakowało ostatniego podania, także cały czas mamy nad czym pracować.


Paweł Babiarz:

Avia Świdnik wizualnie była dużo lepsza od nas i lepiej operowała piłką. Nie spodziewałem się po swojej drużynie super gry, ale nie jestem zadowolony z tego, co prezentowaliśmy. Oczywiście nie to było najważniejsze. Chcemy wyciągnąć wnioski z błędów, które popełniliśmy w tym meczu zarówno w defensywie, jak i w ofensywie. Daliśmy pograć wszystkim zawodnikom po 45. minut. Uważam, że był to bardzo pożyteczny dla nas sparing oraz dobra lekcja, którą teraz trzeba poddać analizie.

NASTĘPNE SPARINGI

W następnym sparingu Avia Świdnik zagra z Pogonią Siedlce (1 lutego, 12:00). Natomiast Tomasovia Tomaszów Lubelski zmierzy się z KS Wiązownica (1 lutego, 17:00).

Avia Świdnik – Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:0 (0:0)
Bramki: Eryk Ceglarz 65′, 90′, Dominik Maluga 83′

Avia: (I połowa) Piotrowski – Głaz, zawodnik testowany, Kuliga, Kukułowicz – Uliczny, K. Mroczek, Maluga, Prędota, B. Mroczek – Szpak; (II połowa) Szelong – Mykytyn, Kołodziej, Plesz, zawodnik testowany – K. Mroczek, Ozimek, Maluga, Wójcik, Ceglarz – Poleszak.

Tomasovia: Waśkiewicz – Błajda (46′ Łeń), Chmura (46′ Krosman), Zozulia (46′ zawodnik testowany III), zawodnik testowany I – D. Szuta, Smoła, Stożek (70′ Wojtowicz), Gęborys (46′ Baran), Cain (46′ Witkowski) – zawodnik testowany II (46′ J. Szuta).

fot. Facebook Avii Świdnik