Sparing: Granit pokonał Lewart i podtrzymał zwycięską passę

W sparingowym starciu dwóch czołowych drużyn rozgrywek IV ligi lubelskiej Lewart Lubartów uległ Granitowi Bychawa 1:2. Podopieczni Łukasza Gieresza rozpoczęli sobotni mecz od mocnego akcentu, ponieważ już w 5. minucie Cezary Pęcak wyprowadził ekipę z Bychawy na prowadzenie. Jeszcze w pierwszej połowie stan rywalizacji wyrównało trafienie Grzegorza Fularskiego. Wygraną zapewniła beniaminkowi IV ligi bramka Michała Piwnickiego zdobyta kwadrans przed końcem spotkania. Dla Granitu triumf nad Lewartem to piąte zwycięstwo w piątym sparingu zimowego okresu przygotowawczego.

Tomasz Bednaruk:

Wiadomo, że wynik tego spotkania nie jest zadowalający, ale za sparingi nie przyznaje się punktów. Dla mnie ważne były zupełnie inne rzeczy. Mierzyliśmy się z dobrze zorganizowanym przeciwnikiem. Rywale grali agresywnie i to był dla nas bardzo fajny mecz kontrolny. Wiemy, co musimy poprawić. Popełniliśmy w tej konfrontacji wiele błędów niewymuszonych przy budowaniu akcji. Byliśmy niedokładni, notując przy tym dużo strat i powinniśmy nad tym popracować. Mieliśmy w tym spotkaniu dobre momenty, ale jest jeszcze dużo do poprawy. Przydarzały nam się słabsze fragmenty, które postaramy się w najbliższym czasie wyeliminować. Mamy jeszcze troszeczkę czasu do startu rozgrywek ligowych, więc zdążymy to wszystko poukładać i dobrać personalnie zespół, ponieważ wciąż szukamy optymalnego dla nas ustawienia. To był pożyteczny sparing i pracujemy dalej. Przed nami kolejny tydzień ciężkich zajęć. Robimy swoje i przygotowujemy się do rozpoczęcia rundy rewanżowej. Sytuacja Arkadiusza Maksymiuka? Z tego, co wiem Arek zgodził się na warunki zaproponowane przez klub. Cały czas jest z nami i zapewne będzie nowym zawodnikiem Lewartu Lubartów. Bardzo cieszę się z tego powodu. Widać u niego duże doświadczenie i ogromną dojrzałość piłkarską. To na pewno będzie wzmocnienie naszego zespołu.

Łukasz Gieresz:

Podsumowując to spotkanie, muszę przyznać, że to był nasz najmocniejszy jak dotąd przeciwnik w okresie przygotowawczym. W tym spotkaniu z powodów osobistych nie wystąpił Mateusz Zawiślak i Łukasz Wolski. Ze względu na chorobę nie zagrali Karol Lewczuk i Michał Pawelec. Ponadto czekamy na diagnozę dotyczącą urazu Bartłomieja Prusa. Graliśmy w dwóch różnych założeniach w pierwszej i drugiej połowie. Przed przerwą udało nam się to realizować, natomiast w drugiej części niekoniecznie. Zdecydowanie oddaliśmy inicjatywę gospodarzom, co nie było zamierzone. Myślę, że na tle lidera IV ligi wyglądaliśmy nieźle. Zanotowaliśmy dużo przechwytów i stworzyliśmy sobie wiele sytuacji, zwłaszcza w pierwszej połowie. Fajne w grze z takim przeciwnikiem było to, że błędy przez nas popełniane, szczególnie te w ustawieniu uwidoczniły mankamenty naszej gry. Wynik jest dla nas pozytywny, ale jeszcze bardziej pozytywne jest to, że w tym spotkaniu i na tle tego rywala wyszły nasze braki, nad którymi będziemy mogli pracować. Mam nadzieję, że sytuacja, w której Cezary Pęcak zderzył się z Adrianem Wójcickim nie spowoduje cięższych kontuzji. Ogólnie jesteśmy zadowoleni, jednak nie popadamy w hurraoptymizm. Przed nami wiele pracy. Poza wynikiem w tym meczu stało się wiele dobrego, ale też wiele złego, jeśli chodzi o organizację gry i fazy przejściowe.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Lewart Lubartów podejmie Spartą Rejowiec Fabryczny (22 lutego, 11:00). Natomiast Granit Bychawa zmierzy się z Alitem Ożarów (22 lutego, 12:00).

Lewart Lubartów – Granit Bychawa 1:2 (1:1)
Bramki: Grzegorz Fularski 29′ – Cezary Pęcak 5′, Michał Piwnicki 76′

Lewart: Wójcicki – Niewiński, Budzyński, Bronowicki, Michałów – Kotowicz, Maksymiuk, Fularski, Najda – Szczotka, Nowak oraz Długosz, Michna, Ponurek, Majewski, Filipczuk, Buczek, Aftyka, Pokrywka, Żelisko i zawodnik testowany.

Granit: Ziółkowski – Drozd, Świderski, Radziewicz (46′ Gajur), Piwnicki – Szymala, Banachiewicz (46′ K. Sprawka), Misztal (46′ Styk), Struk (46′ Morenkov) (70′ Banachiewicz), Różycki (46′ Wierzbicki) – Pęcak (23′ Strug).