Sparing: Hokejowy wynik w meczu Bizona Jeleniec

Sparing: Hokejowy wynik w meczu Bizona Jeleniec

Istny festiwal strzelecki miał miejsce na stadionie w Łukowie w meczu Bizona Jeleniec ze Zrywem Sobolew. W konfrontacji tych drużyn padło aż dwanaście bramek, z czego dziewięć ustrzelili podopieczni Rafała Borysiuka. − Początkowo mieliśmy w tym terminie rozegrać sparing z IV-ligową Lutnią Piszczac, chcąc przejść próbę generalną przed meczem pucharowym z Podlasiem Biała Podlaska. Niestety w środę dowiedzieliśmy się, że ten mecz nie dojdzie do skutku, ze względu na pandemię koronawirusa, jaka jest aktualnie w Piszczacu. Zostaliśmy poniekąd na lodzie, ostatecznie jednak udało nam się znaleźć rywala z Sobolewa. Nie ujmując drużynie rywala, liczyliśmy na starcie z mocniejszym przeciwnikiem. Trudno ocenić to, w jakiej jesteśmy dyspozycji i pozostaje to dla mnie znakiem zapytania. Cieszy liczba strzelonych bramek, bo zdobycie ich aż dziewięciu też jest nie lada sztuką. Bardziej martwią mnie te prezenty, które po raz kolejny rozdajemy. Drużyna Zrywu praktycznie nie zagroziła nam w żadnej sytuacji, a sprokurowaliśmy jej dwa rzuty karne w głupi sposób. Trzeciej bramki nie chciałbym nawet komentować. Myślę, że niedzielny mecz pokaże nam, w jakim miejscu jesteśmy, więc dopiero wtedy będzie można coś więcej powiedzieć. My spokojnie i sumiennie dalej będziemy pracować. Rozglądam się wciąż za kolejnymi zawodnikami, choć nie jest to łatwe. Jestem zadowolony z tej kadry, którą mam. Chłopcy w odpowiedni sposób podchodzą do swoich obowiązków oraz treningów. Gdyby udało się ściągnąć do nich jeszcze kogoś, byłbym bardzo szczęśliwy. Jeżeli się nie uda, to będziemy walczyli  tymi, którzy są. Od czerwca jestem w Jeleńcu i dostrzegam sporą różnicę, od momentu, kiedy tu przyszedłem, a teraz. Naszym celem jest utrzymanie się, ale dopiero po kilku kolejkach ligowych w sierpniu sytuacja będzie klarowniejsza i wtedy będziemy wiedzieli, na co nas stać − mówi Rafał Borysiuk. 

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Bizon Jeleniec zagra z zespołem Płomień Dębe Wielkie (15 lipca, 19:00). Natomiast później w ramach 1/2 Pucharu Polski BOZPN Bizon zmierzy się z Podlasiem Biała Podlaska (19 lipca, 17:00).

Bizon Jeleniec − Zryw Sobolew 9:3 (3:0)
Bramki dla Bizona: zawodnik testowany II, Karol Borkowski, Damian Botwina, zawodnik testowany III, bramka samobójcza, Dawid Rosłoń, zawodnik testowany IV, Damian Osiak (rzut karny), Łukasz Olek (rzut karny)

Bizon: Lisiewicz − Dan. Osiak, Bulak, zawodnik testowany I, Bogucki, Dołęga, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, zawodnik testowany IV, Botwina, Borkowski oraz Goławski, Dam. Osiak, Rosłoń, Grzela, Piotrowski, Rybka, Olek, Kucharzak.