Sparing: IV-ligowcy w trakcie testów. Opolanin lepszy od Lublinianki

W sobotnim sparingu rozgrywanym w Opolu Lubelskim miejscowy Opolanin pokonał Lubliniankę 1:0. Zwycięstwo w kolejnym meczu kontrolnym ekipie prowadzonej przez Daniela Szewca zapewniło trafienie Filia Drozda z rzutu karnego.

Daniel Szewc:

Jestem zadowolony po tym meczu. Szczególnie w pierwszej połowie potrafiliśmy przejąć kontrolę nad spotkaniem i dyktować warunki gry. To oczywiście nie zmienia faktu, że rywale także pokazali się z niezłej strony. Młodzi chłopcy z Lublinianki są niezwykle waleczni i widać, że chcą grać na tym poziomie. Myślę, że w lidze będzie to groźna ekipa. Wracając jednak do nas: zagraliśmy płynnie, utrzymywaliśmy się przy piłce na połowie przeciwnika i konstruowaliśmy swoje akcje. Być może nie stworzyliśmy sobie zbyt wielu sytuacji bramkowych, bo goście umiejętnie i skutecznie bronili się. W drugiej połowie mecz stał się bardziej otwarty, ale udało nam się strzelić bramkę i wygrać. Jeśli chodzi o zawodników testowanych, to z jednym z nich jesteśmy już dogadani. To gracz, który da nam sporo jakości. Kolejnemu jeszcze się przyglądamy i ma wielkie szanse na to, żeby znaleźć angaż w naszym zespole. Co do reszty testowanych, są to chłopaki z Opola Lubelskiego i okolic, którzy też raczej u nas zostaną.

Dariusz Bodak:

Jesteśmy w przebudowie po ubytkach, jakie nas dotknęły w ostatnim czasie, więc sam mecz był dla nas pożyteczny. To spotkanie pokazało nam, w którym miejscu aktualnie jesteśmy i gdzie tkwią nasze największe braki. Wiemy, na czym musimy skoncentrować się i nad czym pracować. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy całą drużynę budować na nowo i tak też czynimy. W tygodniu pracujemy nad tym, żeby z meczu na mecz coraz lepiej się prezentować. Mamy przeświadczenie, że idziemy w dobrym kierunku. Potrzebujemy tylko ogrania się, jako drużyna. Testowałem w tym starciu środkowego obrońcę, środkowego pomocnika i napastnika. Nie ma co ukrywać, szukamy zawodników doświadczonych i ogranych na tym poziomie. Liczę, że ktoś taki pojawi się u nas. Tym bardziej że zarys zespołu już mamy.

NASTĘPNE SPARINGI

W następnym sparingu Opolanin Opole Lubelskie zagra z Górnikiem II Łęczna (18 lipca, 11:00). Natomiast Lublinianka poszukuje sparingpartnera na kolejny tydzień (zaplanowany na sobotę sparing z Powiślakiem Końskowola został odwołany przez rywali).

Opolanin Opole Lubelskie – Lublinianka 1:0 (0:0)
Bramka: Filip Drozd (rzut karny)

Opolanin: Szczepański – zawodnik testowany I, Matysiak, zawodnik testowany II, Wesołowski, D. Banach, zawodnik testowany III, Sałasiński, zawodnik testowany IV, zawodnik testowany V – F. Drozd oraz Adamczyk, Duda, M. Banach, Frydecki, H. Drozd, Fliszkiewicz, zawodnik testowany VI.

Lublinianka: Wójcicki – Wszołek, Giza, zawodnik testowany I, Dzyr, zawodnik testowany II, Kuzioła, A. Rejmak, Jakimiński, zawodnik testowany III, Rybak oraz Wisowski, Drobik, S. Rejmak, Kwiatkowski, Wadowski.