Sparing: Łada 1945 Biłgoraj górą w pojedynku z Kryształem Werbkowice

Sparing: Łada 1945 Biłgoraj górą w pojedynku z Kryształem Werbkowice

W niedzielny wieczór można było poczuć przedsmak rozgrywek IV-ligowych, gdyż w meczu kontrolnym zmierzyło się ze sobą dwóch ligowych rywali: Kryształ Werbkowice i Łada 1945 Biłgoraj. Górą z tego pojedynku wyszli zawodnicy z powiatu biłgorajskiego, którzy pokonali podopiecznych Piotra Welcza 2:0. Do porażki ekipy z Werbkowic w tym sparingu mogła przyczynić się absencja kilku ważnych zawodników.

Piotr Welcz:

Odbyliśmy kolejną jednostkę treningową, w trakcie której zawodnicy sporo pobiegali. Nie mogliśmy skorzystać z pięciu naszych kluczowych zawodników. Zabrakło Łukasza Śmiałko, Bartłomieja Reszczyńskiego, Mateusza Olszaka i braci Wołoch. Najbardziej smuci fakt, że nie mogliśmy grać w optymalnym zestawieniu. Co do samego spotkania, to nie przywiązywałbym dużej wagi do wyniku i boiskowych wydarzeń. Zawiodła nas przede wszystkim skuteczność. Daliśmy rywalom dwa prezenty. Przeciwnicy mieli dwie sytuacje i obie wykorzystali. Zawodnicy z Biłgoraja byli bardzo konkretni i wygrali ten mecz. Jednak nie załamuję rąk, bo to jeszcze nie ten moment.


Bartłomiej Kowalik:

Zagraliśmy w tym meczu odmłodzonym składem, więc tym bardziej cieszy nas ta wygrana. Pod względem taktycznym rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie. U naszych młodych zawodników było widać dużą dojrzałość i chęć grania w piłkę. Chcieliśmy grać w tym okresie przygotowawczym z wymagającymi rywalami, aby przyspieszyć rozwój, nie tylko mniej doświadczonych chłopaków, ale całej drużyny. Stworzyliśmy sobie taki plan, a ten sparing pokazał, że idziemy w dobrym kierunku.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Kryształ Werbkowice zagra ze Spartą Rejowiec Fabryczny (8 lutego), a Łada 1945 Biłgoraj zmierzy się z Huczwą Tyszowce (8 lutego).

Kryształ Werbkowice – Łada 1945 Biłgoraj 0:2 (0:0)
Bramki: Paweł Nawrocki, Jakub Paćkowski

Kryształ: Suchodolski – Wójtowicz, Borys, Luterek, Łappo – Drewniak, Sas, Denkiewicz, Nieradko, zawodnik testowany – Omański oraz Stachyra, Kozak, Maszewski, Kliszcz.

Łada: Szawara – Raduj, Kupiec, Mazurek, Myszak – Paćkowski, Czerw, Grasza, Szafraniec, Konopka – Nawrocki oraz Birut, Hanas, Branewski, Kapuśniak.

fot. Robert Cybart

0 0 vote
Article Rating