Sparing: Nowa jakość Lublinianki przeciwko nowemu systemowi gry Unii

Sparing: Nowa jakość Lublinianki przeciwko nowemu systemowi gry Unii

O dwie bramki Lublinianka okazała się lepsza od Unii Hrubieszów w sobotnim sparingu rozgrywanym na Wieniawie. Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem rozgrywek IV ligi kadra obu zespołów zaczyna się klarować. Co prawda trener Marek Sadowski w dalszym ciągu testuje kilku zawodników, ale do drużyny prowadzonej przez Dariusza Bodaka dołączyło trzech nowych zawodników: Norbert Pioś, Marcin Fiedeń oraz Cezary Kabała.

Dariusz Bodak:

Szkoda pierwszej połowy, bo uważam, że na tle przeciwnika wyglądaliśmy bardzo dobrze i zdominowaliśmy tę część meczu. Trzeba jednak przyznać, że wszystko nam się układało do 16. metra. Szkoda, że nie udawało nam się tej przewagi podeprzeć golami. Po przerwie doszło zmęczenie, wkradł się chaos, dokonałem zmian i też potrzebowaliśmy czasu, aby ułożyć grę. Zmiany jednak przyniosły efekty w postaci dwóch zdobytych bramek. Ważne jest nie tylko to, że wygraliśmy, ale też to, że rywal pokazał nam nad czym musimy jeszcze pracować. 


Marek Sadowski:

Był to wyrównany mecz, zwłaszcza w pierwszej połowie, bo oba zespoły stworzyły sobie po jednej sytuacji bramkowej. Z naszej gry jestem zadowolony. Wprowadzam nowy system gry i powoli zaczyna nam się on układać. Bramki straciliśmy, gdy zacząłem dokonywać zmian na boisku, a w Unii nie ma zbyt wielu dobrych rezerwowych. Do wyniku nie przykładam wielkiej wagi, ale cieszy to, że drużyna chociaż przez pół meczu zagrała na zero z tyłu. 

NASTĘPNE MECZE

W następnym sparingu Lublinianka zagra z Górnikiem II Łęczna (22 lipca). Natomiast Unia Hrubieszów w półfinale Pucharu Polski na szczeblu województwa zmierzy się ze zwycięzcą rozgrywek BOZPN.

Lublinianka – Unia Hrubieszów 2:0 (0:0)
Bramki: Kacper Wadowski, Sebastian Rejmak

Lublinianka: Wójcicki – Wszołek, Giza, Fiedeń, Pioś, Dzyr, Kuzioła, Kabała, Miśkiewicz, Jakimiński, Rybak oraz Kubacki, Wisowski, Wadowski, S. Rejmak, Drobik, Kwiatkowski, Grzegorczyk.

Unia: zawodnik testowany I, Wiejak, Baran, Kazan, zawodnik testowany II, M. Oleszczuk, Podgórski, Pańko, Greniuk, Herda, zawodnik testowany III oraz Kuczyński, Czerkawski, Steciuk, Blicharz.

fot. Patryk Bielecki (archiwum)