Sparing: Powiślak rozpoczął przygotowania od wygranej

W swoim pierwszym sparingu po ponad trzymiesięcznej przerwie zawodnicy Powiślaka Końskowola pod wodzą nowego trenera Kamila Witkowskiego pokonali ekipę GKS-u Niemce 5:3. Drużyna z Końskowoli szybko objęła prowadzenie w sobotnim meczu kontrolnym po trafieniu testowanego zawodnika, jednak reprezentanci lubelskiej klasy okręgowej odpowiedzieli dwiema bramkami i schodzili na przerwę, prowadząc 2:1. W drugiej połowie Powiślak wypunktował swoich przeciwników. Drugi gol zawodnika testowanego, trafienie Adriana Dudkowskiego i dwie bramki Jakuba Prylińskiego zapewniły IV-ligowej drużynie zwycięstwo 5:3. – Testowaliśmy w tym spotkaniu kilku młodych zawodników. W pierwszej połowie zabrakło nam trochę jakości, jednak po przerwie mieliśmy już dużo dobrych momentów. Także z drugiej połowy jestem bardzo zadowolony. Zdobywając cztery bramki, pokazaliśmy właśnie tę jakość. Co do zawodników testowanych, to w tej konfrontacji najbardziej zabłysnęli Ci chłopcy, którzy już tutaj byli. To młodzi gracze, którzy mają pewne propozycje, z kolei na resztę być może również przyjdzie czas. Pozyskanie zawodnika w miejsce Damiana Kopruchy? – Prowadzimy już na ten temat rozmowy. Uważam, że jest dobrym piłkarzem, ale występujemy na IV-ligowym poziomie i to są gracze do zastąpienia. Na pewno szkoda, że odszedł, ale nie panikujemy, rozglądamy się i sądzę, że damy radę – mówi trener Powiślaka Kamil Witkowski.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Powiślak Końskowola zmierzy się z Sygnałem Lublin (20 czerwca).

GKS Niemce – Powiślak Końskowola 3:5 (2:1)
Bramki dla Powiślaka: zawodnik testowany 3′, 67′ (rzut karny), Adrian Dudkowski 51′, Jakub Pryliński 72′, 85′

Powiślak: zawodnik testowany I (46′ zawodnik testowany V) – zawodnik testowany II (23′ Gil), Banaszek, Krzysztoszek, Murat (46′ Kobus) – Sobolewski (70′ zawodnik testowany III), Dudkowski, zawodnik testowany IV, zawodnik testowany III (46′ Wankiewicz), Pryliński – Radzikowski (46′ zawodnik testowany VI), (70′ zawodnik testowany IV).