Sparing: Remis nieskutecznego Kryształu. Kamil Warecki zasilił ekipę z Werbkowic

Rezultatem 1:1 zakończył się mecz kontrolny pomiędzy Kryształem Werbkowice, a występującym w chełmskiej klasie okręgowej Startem Krasnystaw. Gospodarze sobotniej konfrontacji jako pierwsi wyszli na prowadzenie, jednak ekipa prowadzona przez Piotra Welcza odrobiła straty po przerwie dzięki trafieniu Kacpra Drewniaka. Strzelec bramki wszedł na boisko w drugiej połowie, zastępując sprowadzonego w ostatnich dniach do ekipy z Werbkowic Kamila Wareckiego. 21-letni zawodnik reprezentował już w przeszłości barwy Kryształu, a ostatnią rundę spędził w Chełmiance Chełm. – Na pewno plusem tego meczu było to, że udało nam się zagrać na dobrze przygotowanym naturalnym boisku. Mogliśmy w końcu zejść ze sztucznej nawierzchni. Jeśli chodzi o negatywny aspekt w naszej grze, to na pewno była nim skuteczność. Jeżeli stwarza się kilkanaście sytuacji i strzela tylko jedną bramkę, to oznacza to bardzo słabą postawę w tym elemencie. Sprowadzenie Kamila Wareckiego do naszego zespołu? Załatwiliśmy już wszystkie formalności związane z tym transferem. Znamy wartość tego zawodnika i liczymy na to, że będzie wzmocnieniem w naszych poczynaniach ofensywnych – komentuje szkoleniowiec Kryształu.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Kryształ Werbkowice zagra z Huczwą Tyszowce (29 lutego, 11:00).

Start Krasnystaw – Kryształ Werbkowice 1:1 (1:0)
Bramka dla Kryształu: Kacper Drewniak 70′

Kryształ: Suchodolski (60′ Stachyra) – Wójtowicz, Śmiałko, Borys, Luterek – Omański, Denkiewicz, Nieradko, Maszewski (46′ Łappo), Warecki (46′ Drewniak) – Reszczyński.