Sparing: Remis w upalnym starciu Huczwy z Kryształem

Pierwszy mecz kontrolny dwóch drużyn z Zamojszczyzny rozegrany po dłuższej przerwie zakończył się remisem. W konfrontacji Huczwy Tyszowce i Kryształu Werbkowice padły dwie bramki. Pierwszą z nich zdobył jeden z dwóch zawodników testowanych w tym starciu przez Piotra Welcza. Ekipa z Tyszowiec wyrównała stan rywalizacji już po przerwie. W 65. minucie bramkarza Kryształu pokonał Artur Lis, ustalając rezultat spotkania na 1:1.

Krzysztof Rysak:

Tak jak widać po składzie, było wielu testowanych przez nas zawodników. Budujemy zespół, zapraszamy na treningi i rozmawiamy z piłkarzami z różnych klubów. Ten mecz był walką nie tylko z przeciwnikiem, ale też z upałem, ponieważ było nieprawdopodobnie gorąco. Nasza drużyna jest dopiero w pierwszym, wprowadzającym mikrocyklu treningowym, a mimo to widać lekkie zmęczenie. Przeprowadziliśmy sporo zmian i widoczne były również braki w porozumiewaniu się. Kryształ dłużej gra w tym zestawieniu i chwilami prezentował się lepiej pod względem organizacyjnym. Zawodnicy rywali tworzyli akcje wynikające z pewnych schematów gry. Wydaje mi się, że to spotkanie było wyrównane. W pewnych momentach przewagę miała ekipa z Werbkowic, ale były też momenty, w których to my decydowaliśmy o tym, co dzieje się na boisku. Oba zespoły stworzyły sobie kilka klarownych sytuacji. Generalnie, bardzo dobrze, że już zaczęliśmy gry kontrolne, które stanowią dla mnie spory materiał do analizy. Aktualnie zespół Huczwy jest budowany od podstaw.

Piotr Welcz:

Fajnie, że mogliśmy w końcu zagrać, jednak wiadomo, że to była pierwsza gra, dodatkowo w trzydziestostopniowym upale, co wpłynęło na jakość tego widowiska. Istotne jest to, że obyło się bez kontuzji, a piłkarze mogli podjąć rywalizację. Testowaliśmy w tym spotkaniu dwóch zawodników: prawego obrońcę i napastnika. To gracze, których już nawet po tym pierwszym sparingu widziałbym w kadrze Kryształu.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Huczwa Tyszowce zagra z Igrosem Krasnobród (prawdopodobnie 21 czerwca). Natomiast Kryształ Werbkowice zmierzy się z Tomasovią Tomaszów Lubelski (20 czerwca, 11:00).

Huczwa Tyszowce – Kryształ Werbkowice 1:1 (0:1)
Bramki: Artur Lis 65′ – zawodnik testowany 32′

Huczwa: Wyłupek – Gilarski, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III – Lis, zawodnik testowany IV, Pyś, Popko, Kuron – Mruk oraz Guz, Gałan, Dworak, Materna i trzech zawodników testowanych.

Kryształ: Suchodolski – zawodnik testowany I, Wójtowicz, Rybka, Jabłoński  – Łappo, Denkiewicz, Nieradko, Reszczyński, A. Wołoch – zawodnik testowany II oraz Stachyra, Kliszcz, Omański, Dudas, Kozak.