Sparing: Solidnie wzmocniona Lublinianka lepsza od Sparty

W sobotnie przedpołudnie pierwszą grę kontrolną przed startem rundy wiosennej sezonu 2019/2020 rozegrały drużyny Lublinianki i Sparty Rejowiec Fabryczny. W niej o dwie bramki lepsza okazała się ekipa prowadzona przez Dariusza Bodaka, w której wystąpili Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin, ostatnio związani z Motorem Lublin. 

Dariusz Bodak:

Za nami ponad dwa tygodnie treningów. Wielkich założeń na ten mecz nie mieliśmy. Najważniejsze było to, żeby przeważać w posiadaniu piłki i kontrolować to, co działo się na boisku. Myślę, że to się udało i z tego jesteśmy zadowoleni. Jednak to jeszcze nie jest ten czas, w którym można wyciągać daleko idące wnioski. Ważne, że wszyscy zaprezentowali się w tym sparingu, wykonali swoją pracę i obyło się bez kontuzji. Na tę chwilę Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin z nami trenują. Jest to obustronna współpraca, bo my jako drużyna czerpiemy garściami z ich podejścia oraz doświadczenia. My natomiast obu piłkarzom dajemy możliwość regularnego trenowania. Jeśli chodzi o inne zmiany, to chęć odejścia z naszego zespołu zgłosił Rafał Stępień, który prawdopodobnie przeniesie się do Świdniczanki Świdnik Mały.


Bartosz Bodys:

Za nami dwa tygodnie treningów tlenowych połączonych z wytrzymałością siłową. Dotychczas z piłką ćwiczyliśmy na Orliku, więc w tym meczu po raz pierwszy wyszliśmy na duże boisko. Widać, że chłopaki powoli adaptują się do tych warunków. Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji w pierwszym sparingu, bo musimy dalej ciężko pracować. Jeśli chodzi o zawodników testowanych, to trudno coś jeszcze powiedzieć na ich temat. Zmiany z naszym zespole na pewno będą, ale do końca stycznia nie chciałabym mówić o żadnych nazwiskach. Szukamy oczywiście piłkarzy, którzy nie tylko uzupełnią naszą kadrę, a realnie nas wzmocnią, ponieważ główny problem mamy na środku obrony.

NASTĘPNE SPARINGI

W następnym sparingu Lublinianka zmierzy się z Garbarnią Kurów (1 lutego, 15:00). Natomiast Sparta Rejowiec Fabryczny w Zamościu zagra z Kryształem Werbkowice (8 lutego).

Lublinianka – Sparta Rejowiec Fabryczny 2:0 (1:0)
Bramki: Jakub Sobstyl 30′, Sebastian Wrzesiński 85′

Lublinianka: (I połowa) Żuber – Dzyr, Mulawa, Giza, Dados, Bednara, Brzyski, Giletycz, Iwańczuk, Bonin, Sobstyl; (II połowa) Zagórski – Maliszewski, Ptaszyński, Wisowski, Rasiński, Kuzioła, Wrzesiński, Pioś, Kowalczyk, Kwiatkowski, Milcz.

Sparta: zawodnik testowany I – Rutkowski, Paździor, Oleksiejuk, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, Kasperek, Barabasz, Martyn, Wołos, Głowacki oraz Podlipny, Sienkiewicz, zawodnik testowany IV, zawodnik testowany V, Osoba.

0 0 vote
Article Rating