Sparing: Sparta wygrała, ale poszukuje stylu gry

Sparing: Sparta wygrała, ale poszukuje stylu gry

W swoim drugim meczu kontrolnym, rozgrywanym w piątkowy wieczór, Sparta Rejowiec Fabryczny mierzyła się z Omegą Stary Zamość. Górą z tego pojedynku wyszła IV-ligowa ekipa, która wygrała 2:1. – Jesteśmy w trakcie drugiego tygodnia treningów w okresie przygotowawczym i weszliśmy na troszkę większe obciążenia, trenując w dni poprzedzające mecz. Nie mogłem skorzystać w tym starciu z dwóch nominalnych obrońców, więc musiałem pokombinować z ustawieniem. Na tym etapie wynik nie jest jeszcze najważniejszy. Liczy się jednostka, którą trzeba wybiegać i obserwacja, jak drużyna wygląda w różnych ustawieniach. Nie chciałbym indywidualnie podkreślać pewnych zawodników, ale pojawiły się błędy, które na tym poziomie nie powinny mieć miejsca. Chodzi głównie o mobilizację i zaangażowanie bramkarza. Po jego błędzie sprokurowaliśmy w prostej sytuacji rzut karny. Jednak im dalej w mecz, tym zespół zaczął grać płynniej. Zagrażaliśmy przeciwnikowi, strzeliliśmy bramkę i mogliśmy pokusić się o kolejne. W drugiej połowie nasza gra wyglądała dużo lepiej, jeśli chodzi o rozgrywanie akcji. Tworzyliśmy sobie sytuacje, lecz tak jak już powiedziałem, to nie wynik był najważniejszy. Niektórzy zawodnicy mogli nadrobić dzięki spotkaniu różne brakujące jednostki, a to jest bardzo ważne. Aktualnie jesteśmy na dobrej drodze do pozyskania czterech nowych graczy. Biorąc pod uwagę, że taka sama liczba nowych piłkarzy pojawiła się w przerwie zimowej, a nie było możliwości zgrania, to nadal musimy szukać chemii między zawodnikami – mówi trener Bartosz Bodys. 

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Sparta Rejowiec Fabryczny zagra na wyjeździe z Sokołem Konopnica (11 lipca).

Omega Stary Zamość – Sparta Rejowiec Fabryczny 1:2 (1:1)
Bramki: Daniel Samulak – Przemysław Huk, Bartłomiej Sienkiewicz

Omega: Hadło – Goździuk, Mikulski, Mazur, Dywański, Bojar, Bubeła, P. Tchórz, Olech, Samulak, Nizioł oraz Mazurek, Sz. Dyrkacz, D. Dyrkacz, J. Goch, S. Goch, Maciejewski, Maziarczyk, Ramian, Stadnik, D. Tchórz.

Sparta: Podlipny – Paździor, zawodnik testowany I, Hawerczuk, zawodnik testowany II, Starok, Barabasz, Huk, Martyn, Jasiński, Głowacki oraz Kuśmierz, Sienkiewicz, trzech zawodników testowanych.