Sparing: Świdniczanka pokonała kolejnego III-ligowca

Sparing: Świdniczanka pokonała kolejnego III-ligowca

Sparingowy pojedynek Avii ze Świdniczanką zakończył się dosyć niespodziewanym rezultatem. Beniaminek IV ligi lubelskiej zwyciężył to spotkanie 2:1 po bramkach Marcela Pędlowskiego i zawodnika testowanego. Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego mieli doskonałą okazję w drugiej połowie jeszcze przed strzeleniem bramki kontaktowej, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Dawid Kuliga. 

Łukasz Mierzejewski:

Grę swojego zespołu mogę ocenić dobrze, ponieważ stworzyliśmy sobie sporo sytuacji, które chociaż w połowie powinniśmy zamienić na bramki, czego jednak nie uczyniliśmy. Rywal mocno się nam przeciwstawił, choć Świdniczanka też miała dwie sytuacje, po których zdobyła bramki. Taki jest sport i takie rzeczy się zdarzają. W pierwszej połowie oprócz skuteczności zabrakło nam jeszcze konkretniejszej gry skrzydłami i dośrodkowań. Po zmianie stron stworzyło się więcej wolnych przestrzeni, co pozwoliło na kreowanie kolejnych szans. Niestety nie potrafiliśmy wykorzystać rzutu karnego. Co do zawodników testowanych, to pozyskanie niektórych z nich należy wyłącznie sfinalizować. Czekam na ostateczne rozwiązania i ich porozumienia z klubem. Będziemy jeszcze szukać młodzieżowców do przodu, bo prawdopodobnie odejdzie od nas Mateusz Ozimek i zechcemy go kimś zastąpić. 


Paweł Pranagal:

Możemy być zadowoleni z tego wyniku, tym bardziej że graliśmy z mocnym przeciwnikiem. Jednak najważniejsze jest to, że nasza gra stała na III-ligowym poziomie i chciałbym, żebyśmy takie mecze grali w IV lidze. Mamy zespół, w którym doświadczenie łączy się z młodzieżą i to daje efekt. Na odprawie powiedzieliśmy sobie co mamy do wykonania i te założenia zostały zrealizowane na boisku. Myślę, że to było kluczem do zdobycia tych bramek i dobrej pierwszej połowy. Co do testowanych zawodników, to wystąpił tylko jeden. W poniedziałek zobaczymy, jakie decyzje zapadną, kiedy to prezesi mają się spotkać i rozmawiać z samym zainteresowanym.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Avia Świdnik zmierzy się z Lewartem Lubartów (8 lipca, 17:30). Natomiast Świdniczanka Świdnik Mały zagra z Górnikiem II Łęczna (11 lipca, 11:00).

Avia Świdnik − Świdniczanka Świdnik Mały 1:2 (0:2)
Bramki:
Piotr Prędota 56′ − zawodnik testowany 9′, Marcel Pędlowski 30′

Avia: Sobieszczyk – zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, Mykytyn, Niewęgłowski, Uliczny, Maluga, Kuliga, K. Mroczek, Białek, Szpak oraz Wójcik, Plesz, Ceglarz, Prędota, Borkowski oraz trzech zawodników testowanych.

Świdniczanka: (I połowa) Kowalczyk − zawodnik testowany, Pawłowski, Stępień, Martyna, Orzędowski, Rusiecki, Śliwa, Pędlowski, Zuber, Mazurek; (II połowa) Dejko − Kowalski, Stępień, zawodnik testowany, Warecki, Kopyciński, Ziemkiewicz, Wilk, Kowalewski, Zuber, Mazurek.

Niewykorzystany rzut karny: Dawid Kuliga 50′

fot. Avia Świdnik