Sparing: Tomasovia wygrała z liderem z Podkarpacia

W swoim drugim sparingu tej zimy Tomasovia Tomaszów Lubelski zmierzyła się z liderem IV ligi podkarpackiej, KS-em Wiązownica. W nim podopieczni Pawła Babiarza wygrali z rywalami 2:1, po bramkach strzelonych w drugiej połowie sobotniej konfrontacji. Z pierwszej połowy jestem zadowolony. Wypełnialiśmy w niej zadania i widoczna była poprawa naszej gry w porównaniu do meczu z Avią Świdnik (przegrana 0:3 – przyp. red.). Odbyliśmy trzy analizy taktyczne od tamtego czasu i widać, że to podziałało. Bazowaliśmy na tym spotkaniu i teraz poprawiliśmy wiele elementów zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Po przerwie jednak ewidentnie zabrakło nam sił, a mogłem dokonać tylko trzech zmian. Mimo tego w drugiej połowie strzeliliśmy dwie bramki i udało się wygrać. W naszych szeregach zabrakło m.in. jednego z testowanych piłkarzy, a zdecydowały o tym rozmowy między klubami. Jeśli chodzi o pozostałych zawodników, którym przyglądałem się w tym meczu, to jeden z nich wypadł nieźle, a drugiemu musiałem podziękować – mówi trener niebiesko-białych.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Tomasovia Tomaszów Lubelski zmierzy się z Wisłą Puławy (8 lutego, 12:00).

Tomasovia Tomaszów Lubelski- KS Wiązownica 2:1 (0:0)
Bramki:
Damian Szuta 57′, Jakub Witkowski 73′ – Kacper Rop 74′

Tomasovia: Waśkiewicz (30′ Krawczyk, 60′ Bartoszyk) – zawodnik testowany I (65′ Błajda), Chmura, Błajda (45′ Żurawski), Łeń, D. Szuta, Krosman, Gęborys (65′ Witkowski), Cain, Witkowski, zawodnik testowany II (46′ J. Szuta).