Sparing: Unia minimalnie lepsza od beniaminka poszukującego wzmocnień

Pierwsze zwycięstwo w letnim okresie przygotowawczym odnieśli piłkarze Unii Hrubieszów. Podopieczni Marka Sadowskiego pokonali w Strzyżewicach beniaminka IV ligi lubelskiej, ekipę POM-u Iskra Piotrowice 1:0. Jedyną bramkę w piątkowej konfrontacji zdobył Mateusz Oleszczuk, który w 60. minucie pokonał golkipera rywali, zapewniając wygraną drużynie z Hrubieszowa.

Jarosław Stępień:

Na pierwszą połowę tego spotkania wyszliśmy podstawową jedenastką. Mecz był bardzo wyrównany i toczony w niezłym tempie jak na powrót po tak długiej przerwie. Mieliśmy dwie-trzy okazje, ale Unia też doszła do sytuacji sam na sam. Po pierwszej części wynik był bezbramkowy. W drugiej połowie mocno odmłodziliśmy skład, a po naszej stronie grało aż siedmiu młodzieżowców. Straciliśmy bramkę po błędzie, aczkolwiek jestem zadowolony, ponieważ ci młodzi chłopcy prowadzili grę i pokazali się z bardzo dobrej strony. Po przerwie mieliśmy dwie dobre szanse, ale bramkarz gości fajnie się zachował w tych sytuacjach. Oceniam ten pierwszy sparing na duży plus. Nie ma co szczególnie zwracać uwagi na wynik, bo to była nasza pierwsza gra kontrolna od początku marca. Postawa zawodników testowanych? Chcemy im się jeszcze przyjrzeć. Myślę, że potrenują z nami około dwóch tygodni i po tym czasie podejmiemy decyzję, czy chcemy zostawić ich w klubie, czy jednak szukać innych rozwiązań.

Marek Sadowski:

Przy okazji każdego meczu zakładamy sobie, jak będziemy grali i wydaje mi się, że wygląda to coraz lepiej. Trochę zmieniamy styl, chłopcy się go uczą i chcą tak grać. Istotne jest to, że nie straciliśmy bramki, szczególnie po stałych fragmentach gry, bo czeka nas sporo pracy nad tym elementem. Zaprezentowaliśmy bardzo przyzwoitą grę i jestem z tego zadowolony. Zawodnicy testowani? Testowanie to chyba zbyt duże słowo. Dwóch graczy jest bardzo blisko, natomiast trzeci zawodnik pochodzi z Hrubieszowa, przyszedł do nas z B-Klasy i się uczy. Jeśli się sprawdzi, to zostanie naszym piłkarzem.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Unia Hrubieszów zmierzy się z Huczwą Tyszowce (4 lipca). Natomiast POM Iskra Piotrowice zagra z Włodawianką Włodawa (4 lipca).

POM Iskra Piotrowice – Unia Hrubieszów 0:1 (0:0)
Bramka: Mateusz Oleszczuk 60′

POM: (I połowa) Palamar – Duda, Bartoszcze, zawodnik testowany I, Bogusz, Mietlicki, Gustaw, zawodnik testowany II, Baran, Zając, Lenkiewicz; (II połowa) Toruń – Pietras, Ma. Ostrowski, Mi. Ostrowski, Bielak, zawodnik testowany III, Juchna, Wójcik, Paco, zawodnik testowany IV, zawodnik testowany V.

Unia: zawodnik testowany I – zawodnik testowany II, Baran, Pietrusiewicz, Blicharz, M. Oleszczuk, Podgórski, Pańko, Kazan, Drapsa, Greniuk oraz zawodnik testowany III.

Przygotowania do nowego sezonu POM-u Iskra Piotrowice to także szansa dla zawodników urodzonych w latach 2002-2005, ponieważ świeżo upieczony IV-ligowiec zaprasza na treningi osoby z tych roczników. Wybrani z nich znajdą się w zespole występującym w I Lidze Wojewódzkiej Juniorów Starszych, a ci wyróżniający się będą mieli szansę na treningi oraz grę w drużynie seniorów. Działacze klubu zapraszają wszystkich chętnych do kontaktu pod numery telefonów: