Sparing: Wiele bramek i zwycięstwo Gryfa Gmina Zamość

Sparing: Wiele bramek i zwycięstwo Gryfa Gmina Zamość

W kolejnym przetarciu przed IV-ligowymi rozgrywkami Gryf Gmina Zamość spotkał się w Siennicy Nadolnej z tamtejszym Bratem. Goście niemal od samego początku musieli gonić wynik, jednak ostatecznie potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrali 4:2. − Bardzo często spotykamy się w grach kontrolnych z Bratem Siennica Nadolna i uważam ich za pożytecznego sparingpartnera, grającego siłowo. Myślę, że jeśli utrzymają kadrę, to w przyszłym sezonie mogą uzyskać awans z chełmskiej klasy okręgowej. Co do przebiegu spotkania to w pierwszych dwudziestu pięciu minutach drużyna przeciwna wyszła wysoko i szybko otworzyła wynik. Później szło ku lepszemu i to my dominowaliśmy na boisku. Brakowało nam w tym starciu kilku zawodników, ale mamy w miarę wyrównaną dwudziestkę, więc na szczęście nie było to zbyt dużym problemem. Nawet ja pojawiłem się na murawie w drugiej połowie. Już we wtorek czeka nas kolejny sprawdzian, więc chciałem nieco odciążyć moich chłopców i trochę się poruszać. Testowaliśmy w tym spotkaniu pięciu graczy. Z czwórką jesteśmy już w miarę dogadani, ale czekamy na otwarcie okienka w lipcu, gdy będziemy kontynuować rozmowy z ich klubami. Natomiast ten piąty zawodnik zaczął z nami trenować od tego tygodnia, więc zobaczymy, jak to się potoczy w jego przypadku. Oprócz wyżej wspomnianych nie planujemy nikogo więcej sprawdzać. Chciałbym zamknąć te sprawy na początku przyszłego miesiąca, aby nie kombinować już z kolejnymi wariantami − mówi trener Gryfa Roman Blonka.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Gryf Gmina Zamość zmierzy się z Roztoczem Szczebrzeszyn (30 czerwca, 18:00).

Brat Siennica Nadolna − Gryf Gmina Zamość 2:4 (1:0)
Bramki: Sebastian Suduł 3′, Arnold Kister 80′ (rzut karny) − Kamil Krawiec 51′, 53′, zawodnik testowany 57′, Dawid Dobromilski 62′

Brat: Jopek − Kniażuk, Zdunek, Ark. Kister, Pachuta, Al. Urbański, Ad. Urbański, Ignaciuk, Arn. Kister, zawodnik testowany, Suduł oraz Kocimski, Malinowski, Korszun, Witka, Kalisiewicz.

Gryf: P. Dobromilski − Magryta, D. Dobromilski, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, Kierepka, Tomaszewski, zawodnik testowany III, zawodnik testowany IV, Gromek (30′ zawodnik testowany V), Krawiec oraz Blonka, Kocyło.

fot. Gryf Gmina Zamość