Sparing: Wielkie strzelanie w meczu Gryfa

Wynikiem 5:5 zakończył się sparing Gryfa Gmina Zamość, w którym ekipa z Zawady mierzyła się z Tanwią Majdan Stary. Beniaminek IV ligi w sobotnim meczu kontrolnym prowadził już nawet 4:1, ale ostatecznie nie udało mu się dowieźć zwycięstwa do końca. Ambitna postawa reprezentanta zamojskiej “okręgówki” pozwoliła na doprowadzenie do remisu, a nawet objęcie prowadzenia. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Romana Blonki, którzy wywalczyli remis po bramce w 88. minucie spotkania. – To był na pewno pożyteczny sparing. Przeciwnicy byli silni fizycznie, zaangażowani w grę i o takiego rywala nam chodziło. Mimo że w ostatniej chwili wypadł nam mecz ze Spartą Rejowiec Fabryczny, to udało się zmierzyć z solidną drużyną. Jestem zadowolony z tego spotkania, ponieważ do 65. minuty nasza gra wyglądała bardzo dobrze. Później to się pogorszyło, ale od tego są sparingi, żeby trochę mieszać składem. Jeżeli chodzi o zawodników testowanych to na razie jestem ze wszystkich zadowolony, natomiast zobaczymy, co będzie dalej – mówi trener Roman Blonka.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Gryf Gmina Zamość zmierzy się z Ładą 1945 Biłgoraj (prawdopodobnie 20 czerwca).

Tanew Majdan Stary – Gryf Gmina Zamość 5:5 (0:2)
Bramki dla Gryfa: Przemysław Gałka x2, Damian Dębicki x2, zawodnik testowany

Gryf: P. Dobromilski – Magryta, Goździuk, D. Dobromilski, Cymerman, Kierepka, P. Dębicki, Tomaszewski, Gromek, zawodnik testowany, Gałka oraz D. Dębicki, Galan i dwóch zawodników testowanych.