Sparing: Włodawianka podtrzymuje dobrą formę. Huragan z zamkniętą kadrą na rundę wiosenną

Sparing: Włodawianka podtrzymuje dobrą formę. Huragan z zamkniętą kadrą na rundę wiosenną

W ramach przygotowań do drugiej części sezonu 2019/2020 Włodawianka Włodawa i Huragan Międzyrzec Podlaski rozegrały między sobą sparing. Górą z pojedynku IV-ligowców wyszli podopieczni Mirosława Kosowskiego, dla których było to trzecie zwycięstwo w trzecim kolejnym sparingu. Natomiast w drużynie prowadzonej przez Damiana Panka po raz pierwszy wystąpiło dwóch nowych zawodników. Mowa o Pawle Komarze i Mateuszu Konaszewskim, którzy zostali z pozyskani z Podlasia Biała Podlaska.

Mirosław Kosowski:

Część zawodników w tym meczu rozegrała naprawdę dobre zawody i to zadecydowało o wyniku. Przyznam szczerze, że nasza postawa zaskoczyła mnie pozytywnie. Przede wszystkim zagraliśmy bardzo dobrze w ofensywie. To spotkanie w pewnym sensie pokazało nasze możliwości i potencjał. Zdaję sobie oczywiście sprawę z tego, że drużyna Huraganu prowadzi przygotowania w inny sposób niż my. Gramy na tym samym poziomie rozgrywkowym, ale każdy zespół jest na innym etapie treningów, więc nie można jeszcze wyciągać pewnych wniosków.


Damian Panek:

Największym problemem i mankamentem mojego zespołu w tym sparingu były cechy wolicjonalne. Wiadomo, że na tym etapie przygotowań trudno jest mówić o realizacji jakichś założeń, ale pewne rzeczy na boisku muszą być realizowane. Przyjechaliśmy, zagraliśmy sparing i odbyliśmy jednostkę treningową, ale ja z tej jednostki nie jestem zadowolony. Wszystko przez to, że nie prezentowaliśmy się tak, jak powinniśmy. To rzecz niedopuszczalna i mam nadzieję, że był to jednorazowy przypadek. Dobrze jednak, że udało się zmierzyć z dobrym przeciwnikiem, który postawił nam wymagające warunki. Wiemy, nad czym musimy pracować i na czym się skupić. Doszło do nas dwóch nowych zawodników, którzy wystąpili w tym sparingu. Na pewno w drużynie będzie rywalizacja o skład i jest to dobry prognostyk. Bardziej jednak cieszę się z tego, że udało nam się w styczniu zamknąć kadrę zespołu i teraz możemy skupić się na pracy.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Włodawianka Włodawa zmierzy się z Podlasiem Biała Podlaska (8 lutego). Natomiast Huragan Międzyrzec Podlaski zagra z Orlętami Łuków i Tytanem Wisznice (9 lutego).

Włodawianka Włodawa – Huragan Międzyrzec Podlaski 4:2 (2:1)
Bramki: Piotr Pacek x2, ? gol samobójczy, zawodnik testowany – Kacper Waniowski, Hubert Łukanowski

Włodawianka: Polak – Naumiuk, Kwiatkowski, Nielipiuk, Czarnota, Błaszczuk, Magdysz, Pacek, Bartnik, Kawalec, Kamiński oraz Danielczuk, zawodnik testowany.

Huragan: Bierdziński – Weręgowski, Panasiuk, Mirończuk, Komar, Czumer, Chudowolski, Wiraszka, Radziszewski, Waniowski, Paczuski oraz Karwowski, Olszewski, Konaszewski, Góralski, H. Łukanowski, Sz. Łukanowski, Tkaczuk, Semeniuk, Nestorowicz.

fot. Cezary Hince (archiwum)