Sparing: Wygrana Włodawianki. Cenny transfer Kryształu

Sparing: Wygrana Włodawianki. Cenny transfer Kryształu

Pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym mają za sobą zawodnicy Włodawianki Włodawa i Kryształu Werbkowice, którzy zmierzyli się ze sobą w środowy wieczór na boisku w Lublinie. W nim lepiej zaprezentowała się ekipa prowadzona przez Mirosława Kosowskiego, która wygrała z rywalami 5:0. Za to pierwszy transfer przeprowadził już Kryształ Werbkowice, który pozyskał grającego ostatnio w Hetmanie Zamość Mateusza Olszaka. Przypomnijmy, że 27-latek w poprzednim sezonie wywalczył tytuł króla strzelców w rozgrywkach IV ligi lubelskiej.

Mirosław Kosowski:

Jestem zadowolony z postawy wszystkich zawodników, którzy zagrali w tym meczu. Mieliśmy w zespole kilka nowych twarzy. To chłopaki, którzy trenują u nas od tygodnia i w większości są to młodzieżowcy z Lublina, którzy chcą spróbować swoich sił w wyższej lidze. Wynik nie odzwierciedla przebiegu całego spotkania, a przed nami jeszcze wiele pracy. Nie ma co się ekscytować tym zwycięstwem, bo były momenty, w których popełnialiśmy błędy. Jednak najważniejsze jest to, że zakończyliśmy tę konfrontację bez urazów i wszyscy zawodnicy będą mogli uczestniczyć w dalszych przygotowaniach.


Piotr Welcz:

Kompletnie nie przykładam wagi do wyniku tego meczu. Miałem do dyspozycji dwunastu zawodników z pola i jednego rezerwowego bramkarza, więc to był naturalnie trening tlenowy. Chłopcy pobiegali i jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy odbyć jednostkę treningową w postaci sparingu. Do kolejnych meczów kontrolnych również nie będę przykładał wagi, bo na to przyjdzie jeszcze czas. Poza realizacją spraw treningowych, mieliśmy w trakcie przyjazdu na ten sparing jeden nadrzędny cel. Chcieliśmy podpisać kontrakt z zawodnikiem, który ma stanowić realne wzmocnienie Kryształu. To się udało, ponieważ naszym nowym zawodnikiem został Mateusz Olszak i cieszymy się z tego niezmiernie. Cieszę się również z tego, że w bramce zagrał Robert Suchodolski. Jeśli chodzi o kolejne wzmocnienia, to pracujemy dalej nad jednym-dwoma transferami. Liczymy na to, że w kolejnym meczu kontrolnym pojawi się większa liczba naszych zawodników: studentów i graczy obecnie przeziębionych. Mam tu na myśli Bartłomieja Reszczyńskiego, braci Wołoch (Krystiana i Adriana – przyp. red.) oraz Stanisława Rybkę, którego nie chcieliśmy eksploatować, ponieważ wrócił niedawno po kontuzji.

NASTĘPNE SPARINGI

W następnym sparingu Włodawianka Włodawa zmierzy się z POM-em Iskra Piotrowice (25 stycznia w Lublinie, 13:00). Natomiast Kryształ Werbkowice zagra z Unią Białopole (25 stycznia w Lubyczy Królewskiej, 13:00).

Włodawianka Włodawa – Kryształ Werbkowice 5:0 (3:0)
Bramki: Piotr Chodziutko 23′, 38′, zawodnik testowany I 24′, Piotr Waszczyński 69′, 80′

Włodawianka: Polak – Bartnik, Błaszczuk, Magdysz, Czarnota, Pacek, Chodziutko, Budzyński, zawodnik testowany I, Kawalec, Kamiński oraz Gontarz, Waszczyński, Skrzypek, Kwiatkowski, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, Naumiuk, Walaszek.

Kryształ: Suchodolski – Wójtowicz, Borys, Śmiałko, Luterek, Łappo, Denkiewicz, Nieradko, Sas Drewniak, Kliszcz oraz Kozak, Stachyra.