Sparing: Zdecydowana wygrana budującej kadrę Lublinianki

W inauguracyjnym sparingu letnich przygotowań Lublinianka rozgromiła występujący w lubelskiej klasie okręgowej Orion Niedrzwica Duża 7:0. Dwie bramki dla ekipy z Wieniawy zdobył w tym spotkaniu Dariusz Drzazga, który ostatnio znajdował się na wypożyczeniu właśnie w Orionie. – Nie zachłysnęliśmy się tą wygraną, ponieważ graliśmy z drużyną z niższej ligi, więc wynik nie jest tak istotny. Jak w każdym okresie przygotowawczym pierwsze dwa sparingi poświęcamy na przegląd naszych zawodników tych, którzy nam się ostali, jak również młodzieżowców. W tej konfrontacji zagrało u nas dwunastu młodzieżowców, trzech juniorów i czwarty testowany junior z innej drużyny. Także pod tym względem można szukać samych pozytywów. Z kolei, jeśli chodzi o budowanie stylu gry, to przed nami jeszcze daleka droga. W ostatniej chwili zaplanowaliśmy sobie grę wewnętrzną z naszą drużyną juniorów starszych. Dla tych zawodników to będzie szansa na pokazanie się, a my przyjrzymy się im, traktując to jako dodatkową grę kontrolną. Potrzebujemy jak najwięcej sparingów, ponieważ do startu ligi nie pozostało wiele czasu. Będziemy starali się grać jak najczęściej w systemie środa-sobota. Zmiany kadrowe? Musimy poszukać wzmocnień. Jesteśmy w stałym kontakcie z zawodnikami, którzy na tę chwilę albo testują się w drużynach z wyższych lig, albo szukają szczęścia w IV lidze. Nie ma co ukrywać, że przydałoby nam się dwóch-trzech zawodników z doświadczeniem na konkretne pozycje i takich też będziemy szukali – wyjaśnia Dariusz Bodak.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Lublinianka zagra z Opolaninem Opole Lubelskie (11 lipca). Wcześniej podopieczni Dariusza Bodaka zmierzą się w grze wewnętrznej z drużyną juniorów starszych (8 lipca).

Lublinianka – Orion Niedrzwica Duża 7:0 (2:0)
Bramki: Dariusz Drzazga x2, Jan Giza, Krzysztof Rybak, Sebastian Rejmak, Damian Kuzioła, Jakub Wadowski

Lublinianka: Wójcicki – Jakimiński, Giza, Kuzioła, Wszołek, Miśkiewicz, Dzyr, zawodnik testowany I, Brzyski, Kwiatkowski, Rybak oraz Kubacki, Wisowski, Wadowski, Drzazga, S. Rejmak i zawodnik testowany II.

fot. Tomasz Tomczewski (archiwum)