Sparingi: Tomasovia lepsza od Piasta Tuczempy, ale słabsza od Unii Hrubieszów

Intensywną sobotę mają za sobą piłkarze Tomasovii Tomaszów Lubelski. Podopieczni Pawła Babiarza rozegrali dwa spotkania kontrolne z Piastem Tuczempy oraz z Unią Hrubieszów. W pierwszym z nich niebiesko-biali wygrali 5:1, a w drugim ulegli 3:4 ligowemu rywalowi.

Paweł Babiarz:

Być może lepszy skład zaprezentował się z Piastem Tuczempy, bo przeciwko Unii Hrubieszów wystąpiło dwóch juniorów. Nie miałem jednak na celu dzielenia zespołu na lepszy i na gorszy. Jestem zadowolony z obu tych sparingów i traktuje je jako dobrą jednostkę treningową, w której każdy rozegrał pełne 90. minut. Z Piastem Tuczempy mogliśmy wygrać wyżej, a z Unią mecz był bardzo wyrównany. Zespół z Hrubieszowa w drugiej połowie miał swoje szanse, był od nas szybszy, lecz nam także nie zabrakło zaangażowania, z czego jestem szczególnie zadowolony. W obu tych meczach zagrało trzech testowanych zawodników. Do następnego sparingu będziemy wiedzieli, czy z nami zostaną.


Marek Sadowski: 

Potrzebny nam był mecz z mocnym jak na tę ligę przeciwnikiem. Spodziewaliśmy się, że Tomasovia Tomaszów Lubelski będzie w tym spotkaniu słabsza, ale postawiła nam duży opór. Poza korzystnym dla nas wynikiem cieszę się także z tego, że dobieramy do naszego zespołu coraz bardziej wartościowych zawodników. Tym razem testowaliśmy trzech piłkarzy i mam nadzieję, że w najbliższym czasie dołączą oni do naszej drużyny.

NASTĘPNE SPARINGI

W następnym sparingu Tomasovia Tomaszów Lubelski zmierzy się z Motorem Lublin (29 lutego). Natomiast Unia Hrubieszów zagra z Kłosem Chełm (29 lutego).

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Piast Tuczempy 5:1 (2:1)
Bramki: Damian Szuta x2, Jakub Witkowski, zawodnik testowany I, Arkadiusz Smoła – Kacper Kogut

Tomasovia: Waśkiewicz – Żurawski, Błajda, Zozulia, Baran, Witkowski, D. Szuta, zawodnik testowany I, Smoła, Gęborys, zawodnik testowany II oraz Krawczyk.


Tomasovia Tomaszów Lubelski – Unia Hrubieszów 3:4 (2:2)
Bramki:
Jakub Szuta, Alessandro Materazzo, Michał Wojtowicz – Mateusz Oleszczuk x2, Mateusz Pańko, Arkadiusz Drapsa

Tomasovia: Krawczyk – zawodnik testowany, Chmura, Turewicz, Łeń, Wojtowicz, Materrazzo, Krosman, Stożek, Cain – J. Szuta oraz Bartoszyk.

Unia: Zagórski (70′ Krawczuk), Oleszczuk, Baran, zawodnik testowany I, Blicharz, Kazan, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, Pańko, M. Oleszczuk, Drapsa oraz Steciuk, Smoła.

fot. Tomasz Tomczewski