Stabilna zima Powiślaka Końskowola

Stabilna zima Powiślaka Końskowola

Powiślak Końskowola to kolejny IV-ligowiec z województwa lubelskiego, który wraz z początkiem tygodnia wrócił do treningów przed startem rundy wiosennej sezonu 2019/2020. Podopieczni Łukasza Gizy na razie trenują bez nowych zawodników w składzie, choć w kręgu zainteresowań trenera z powiatu puławskiego jest piłkarz Wisły II Puławy. 

Do Dawida Bartosia, Dawida Kuśmierza i Wojciecha Łazeby, którzy już wcześniej pożegnali się IV-ligowcem dołączył Ivan Litwiniuk. – Ze względu na sprawy osobiste Ivan zrezygnował z gry, ale liczyłem się z tym. Zresztą umówiliśmy się, że jeżeli Ivan nie będzie mógł z nami trenować, to tez nie będę zainteresowany tym, żeby u nas grał. Wiadomo, że to bardzo dobry zawodnik, jednak pewne zasady w zespole obowiązują. Ivan także zdaje sobie sprawę z tego, że bez treningów nie jest tym piłkarzem, jakim powinien być – mówi trener Łukasz Giza.

W nadchodzącym tygodniu Powiślak Końskowola będzie trenował cztery razy w tygodniu. – Pod koniec stycznia wyjdziemy na duże sztuczne boiska w Puławach i rozpoczniemy grać sparingi. Do tego czasu treningi odbywają się na Orliku, w sali i na siłowni – dopowiada szkoleniowiec szóstej ekipy rundy jesiennej sezonu 2019/2020.

Pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym Powiślak Końskowola rozegra 1 lutego z Oskarem Przysucha.

fot. Patryk Suszek (archiwum)