Start Krasnystaw przegrał z Huczwą Tyszowce w meczu o “sześć punktów”

W istotnym meczu w walce o utrzymanie w rozgrywkach IV ligi lubelskiej zmierzyły się ze sobą Start Krasnystaw i Huczwa Tyszowce. Górą ze spotkania pełnego nerwów wyszli podopieczni Marcina Łysia, którzy dwie bramki strzelili w ostatnich dziesięciu minutach spotkania. 

Paweł Kamiński:

Przegraliśmy to spotkanie w końcówce. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, których nie wykorzystaliśmy. Jak mówi piłkarskie porzekadło: “niewykorzystane sytuacje się mszczą”. Do mnie jeszcze nie dociera, że mogliśmy przegrać mecz, w którym byliśmy drużyną, która stworzyła sobie kilka stuprocentowych sytuacji. Bardzo pokrzyżowaliśmy sobie plany, ponieważ było to starcie nie za sześć, a za dziewięć punktów. Zostały jeszcze cztery kolejki i nie składamy broni, ale nasza sytuacja jest dramatyczna.


Tomasz Walentyn (prezes Huczwy Tyszowce):

To był mecz z cyklu “kto strzela, ten wygrywa”. Mam wrażenie, że byliśmy lepszym zespołem i w końcu nasza walka przełożyła się na zwycięstwo. Było to wymagające spotkanie na trudnym terenie. Rywale walczyli do końca, ale ostatecznie musiało im zabraknąć siły, przez co otworzyli się i po ich błędach stwarzaliśmy sobie sytuacje. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Start Krasnystaw zagra na wyjeździe z Polesiem Kock (25 maja, 17:00). Natomiast Huczwa Tyszowce podejmie Włodawiankę Włodawa (25 maja, 17:00).

Start Krasnystaw – Huczwa Tyszowce 0:2 (0:0)
Bramki: Sebastian Denkiewicz 80′, Damian Ziółkowski 86′

Start: Ziętek – Lenard, Bielak, Wojciechowski, Kwiatkowski, Zieliński, Kabasa (50′ Wójtowicz), Mietlicki (75′ Florek), Saj, Szponar (75′ Adamiec), Drapsa.

Huczwa: Berbecki – Piatnoczka, Krosman, Okalski, Miedźwiedź, Ziółkowski, Walentyn (46′ Baran), Maliszewski (60′ Droździel), Denkiewicz, Świątek (70′ Kłos), Herda.

Żółte kartki: Piotr Kwiatkowski – Jakub Piatnoczka, Patryk Krosman, Damian Okalski
Sędziował: Arkadiusz Wróbel (Lublin).

fot. Karol Kotwis (archiwum)

0 0 votes
Article Rating