Tomasovia przypieczętowała trzecie miejsce

Zwycięstwem 3:1 nad Ładą 1945 Biłgoraj piłkarze Tomasovii Tomaszów Lubelski pożegnali Marka Sadowskiego, który po tym sezonie zdecydował się zakończyć swoją przygodę z klubem. Komplet punktów wywalczony w sobotę pozwolił tomaszowian przypieczętować trzecią lokatę w IV-ligowej tabeli.

KOMENTARZE TRENERÓW

Marek Sadowski: – Cieszy nas zwycięstwo i trzecia lokata w tabeli. Myślę, że w tym meczu byliśmy lepszym zespołem, bo stworzyliśmy sobie więcej sytuacji bramkowych. Wynik 3:1 w zupełności oddaje to, co działo się na boisku. Uważam, że zasłużenie zajęliśmy miejsce na podium. Należało się ono zawodnikom, ponieważ dużo zdrowia włożyli w to wszystko. Na sześć kolejek przed końcem przytrafił nam się kryzys, ale potrafiliśmy z niego wyjść, z czego jestem zadowolony. Miejsce, w które celowaliśmy na początku sezonu, zostało osiągnięte. 

Bartłomiej Kowalik: Zagraliśmy super zawody. Był to jeden z lepszych meczów w naszym wykonaniu w rundzie wiosennej. Myślę, że byliśmy drużyną minimalnie lepszą niż Tomasovia Tomaszów Lubelski, ale zabrakło nam skuteczności. Stworzyliśmy sobie kilka niezłych sytuacji, po których powinniśmy wywieźć z tego trudnego terenu co najmniej punkt. Straciliśmy bramki po indywidualnych błędach, które nie powinny nam się zdarzyć. Ostatni gol to już konsekwencja pójścia do przodu. Mimo tego gratuluję chłopakom, bo było widać, że byli w to stracie bardzo zaangażowani. Na koniec chciałbym podziękować zawodnikom, członkom zarządu za wspólną pracę i kibicom za wsparcie w tym sezonie.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Łada 1945 Biłgoraj 3:1 (1:0)
Bramki: Patryk Krosman 14′, Ireneusz Baran 53′, Karol Karólak 90+4′ (rzut karny) – Damian Rataj 51′ (rzut karny)

Tomasovia: Waśkiewicz – Szuta, Żurawski, Skiba, Łeń – Orzechowski, Krosman (71′ Kłos), Mruk (88′ Piatnoczka), Żerucha (60′ Iwanicki), Baran (83′ Towbin) – Karólak.

Łada: Hasiak – Mielniczek (77′ Hanas), Sobótka, Chmura, Kuliński – Nawrocki, Oleksiuk, Birut, Misiarz (51′ Czok) – Skubis (85′ Szarlip), Rataj.

Żółte kartki: Radosław Łeń, Karol Karólak – Ivan Oleksiuk, Arkadiusz Czok, Damian Chmura
Sędziował: Piotr Kawiński (Chełm).

fot. Karol Kotwis