Tomasovia w przeciwieństwie do Orląt wykorzystała swoje sytuacje

W niedzielnym meczu 20. kolejki rozgrywek IV ligi lubelskiej drużyna Orląt Łuków podejmowała Tomasovię Tomaszów Lubelski. Będący w kryzysie podopieczni Roberta Różańskiego i tym razem nie dali rady lepiej dysponowanym przeciwnikom, którym ulegli 0:2.

Robert Różański:

Przegraliśmy mecz, w którym lekką przewagę miała Tomasovia Tomaszów Lubelski. Nie musiało tak być, ale nie wykorzystaliśmy dwóch stuprocentowych sytuacji, jakie miał Szymon Łukasiewicz. Pierwszą zmarnował w 11. minucie, gdy dostał podanie od Adriana Siemieniuka i nie udało mu się przelobować bramkarza, ponieważ nieczysto trafił w piłkę. Druga sytuacja miała miejsce w  79. minucie, kiedy to również Adrian Siemieniuk obsłużył Szymona bardzo dokładnym podaniem za linię obrony, a ten nieatakowany przyjął piłkę. Znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gości, a mimo tego próbował podawać do Michała Purzyckiego. Nic nie wyszło z tego podania i zamiast wyniku 1:1, przeciwnik wyprowadził akcję na 0:2. Po raz kolejny nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji i to spowodowało, że ponownie jesteśmy bez punktu.

Paweł Babiarz:

Wiedzieliśmy, że to będzie cięzki mecz, bo w Łukowie zawsze tak się gra. Znaliśmy problemy rywali i zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że są trochę osłabieni. Trudno nam było stworzyć sytuacje, a nawet gdy mieliśmy dwie – trzy, to je marnowaliśmy. Gospodarze w pierwszej połowie także stworzyli sobie dobrą akcję, choć długo utrzymywał się wynik 0:0. W drugiej połowie widać było, że mamy troszeczkę więcej sił, lepiej wyglądaliśmy fizycznie i po przerwie dominowaliśmy, chociaż przy stanie 1:0 Orlęta Łuków miały świetną sytuację do tego, aby wyrównać. Gdyby rywale to strzelili, to myślę, że byłoby nam niełatwo. Na szczęście za chwilę podwyższyliśmy wynik i to właściwie zamknęło spotkanie.

W następnej kolejce Orlęta Łuków zagrają na wyjeździe z Górnikiem II Łęczna (20 kwietnia, 11:00). Natomiast Tomasovia Tomaszów Lubelski podejmie Victorię Żmudź (20 kwietnia, 13:00).

Orlęta Łuków – Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:2 (0:0)
Bramki: Radosław Łeń 73′, Ireneusz Baran 80′

Orlęta: Dąbrowski – Czerski, Bulak, Goławski, Ebert (84′ E. Miszta) – Sowisz (84′ Tucki), Kierych (65′ Kurowski), Siemieniuk, Skwarek (75′ Rożen), Soćko (55′ Purzycki) – Łukasiewicz.

Tomasovia: Waśkiewicz – D. Szuta, Bubeła, Zozulia, Łeń – Baran (84′ Witkowski), Smoła (82′ J. Szuta), Żerucha (70′ Orzechowski), Mruk, Poplavka (89′ Pleskacz) – Rataj (70′ Turewicz).

Żółte kartki: Jakub Bulak – Damian Rataj
Sędziował: Michał Mikulski (Lublin).