Tomasovia wypunktowała Włodawiankę

Udanie wyjazd do Włodawy będą wspominali piłkarze Tomasovii Tomaszów Lubelski, którzy w ramach 24. kolejki rozgrywek IV ligi lubelskiej pokonali miejscową Włodawiankę 5:1. W trzech poprzednich meczach podopieczni Marka Droba stracili dziewiętnaście bramek, nie strzelając przy tym ani jednej. Mim porażki w niedzielne popołudnie, gospodarzom tego starcia udało się przerwać choć jedną złą passę i w 55. minucie zdobyli oni honorowego gola.

Marek Drob

Do 75. minuty meczu dawaliśmy radę i spotkanie właściwie było wyrównane. Przeciwnik trochę lepiej operował piłką i oczywiście wygrał zasłużenie. Trudno dywagować czy wynik 1:5 jest trafny, choć w końcówce bardzo osłabliśmy. Niestety nadal mamy problem, jeśli chodzi o ilość zawodników. Czekamy na tych, którzy nie mogli w tym starciu zagrać. Zobaczymy, jak to dalej będzie .

Paweł Babiarz

Mierzyliśmy się z rywalem na trudnym terenie i w pierwszej połowie nie grało nam się łatwo. Strzeliliśmy bramkę na 1:0, ale Włodawianka Włodawa także miała swoje sytuacje. W drugiej połowie gospodarze szybko nas obudzili, bo doprowadzili do wyrównania po naszym nieporozumieniu w defensywie. Od tej pory zaczęliśmy dominować na boisku, a przeciwnicy trochę się cofnęli. Szybko trafiliśmy na 2:1, a gracze Włodawianki opadli z sił, dzięki czemu ich punktowaliśmy, choć mogliśmy strzelić jeszcze dwie czy trzy bramki więcej. O końcówce zadecydowały względy motoryczne. Przygotowanie wzięło górę, bo widać było, że jest w tym znaczna różnica. Wygraliśmy zasłużenie i to jest najważniejsze.

W następnej kolejce Włodawianka Włodawa zagra na wyjeździe z Górnikiem II Łęczna (12 maja, 11:00). Natomiast Tomasovia Tomaszów Lubelski podejmie Hetmana Zamość (12 maja, 17:00).

Włodawianka Włodawa – Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:5 (0:1)
Bramki: Wojciech Więcaszek 50′ – Ireneusz Baran 17′, 55′, Jakub Szuta 78′, 89, Yaroslav Poplavka 84′

Włodawianka: Polak – Czarnota, Błaszczuk, Nielipiuk, R. Musz – Bylina, Bartosz, Magdysz, Naumiuk, Wojtak – Błaszczuk.

Tomasovia: Waśkiewicz – D. Szuta, Bubeła (88′ Piątkowski), Zozulia, Łeń – Baran, Smoła (82′ Turewicz), Mruk, Żerucha (74′ Witkowski), Poplavka (86′ Towbin) – Rataj (65′ J. Szuta).