Triumf Lutni w Krasnymstawie

W meczu 6. kolejki rozgrywek grupy I IV ligi lubelskiej Start Krasnystaw uległ przed własną publicznością Lutni Piszczac 0:1. Gola na wagę trzech punktów dla najlepszej drużyny bialskopodlaskiej klasy okręgowej w sezonie 2019/2020 zdobył Adrian Hołownia, nie dając szans golkiperowi rywali. Dla Lutni zwycięstwo ze Startem było trzecią wygraną w obecnej kampanii. Z kolei podopieczni Marka Kwietnia ponieśli czwartą porażkę w trwających rozgrywkach. – To był z pewnością mecz walki. Żadna ze stron nie przeważała w tym spotkaniu. W 16. minucie Adrian Hołownia oddał strzał, który zdjął pajęczynę z okienka. Trzeba też wspomnieć o tym, że bardzo mądrze rozegraliśmy ostatnie 20 minut. Te trzy punkty cieszą, bo powoli zaczynamy grać swoim rytmem. Ponadto chciałbym podziękować sponsorowi naszego wyjazdu firmie ABC Work – podsumował trener Lutni Piotr Kurowski.

W następnej kolejce Start Krasnystaw zagra na wyjeździe z Włodawianką Włodawa (6 września, 16:00). Natomiast Lutnia Piszczac podejmie Powiślaka Końskowola (6 września, 17:00).

Start Krasnystaw – Lutnia Piszczac 0:1 (0:1)
Bramka: Adrian Hołownia 16′

Start: Janiak – Wojciechowski, Lenard, Saj, Ciechan – A. Kowalski (86′ Tor), Chariasz, Dworucha – Matycz (46′ Sołdecki), Wójcik (61′ Frącek), Wójtowicz (46′ Florek).

Lutnia: Płodowski – Szabat (70′ Mikocewicz), Borowik, Konaszewski, Łukasiewicz (75′ Cydejko) – Korol, Hawryluk, Artymiuk, Wiraszka, Hołownia (90′ Tarasiewicz) – Magier (60′ Tabalov).

Żółte kartki: Mateusz Wójcik, Daniel Chariasz, Miłosz Ciechan – Daniel Korol, Mateusz Cydejko, Damian Borowik
Sędziował: Jędrzej Wolski (Lublin).