Trzy do przerwy, trzy po przerwie. Hetman zakończył passę zwycięstw Kłosa

Już tylko kataklizm może pozbawić Hetmana Zamość awansu do III ligi. Podopieczni Jacka Ziarkowskiego po raz kolejny w tym sezonie odnieśli przekonujące zwycięstwo w rozgrywkach IV-ligowych i w ramach 22. kolejki pokonali 6:1 Kłosa Chełm, dla którego była to pierwsza porażka w rundzie wiosennej sezonu 2018/2019.

Robert Tarnowski:

Hetman Zamość dla wszystkich drużyn w IV lidze jest poza zasięgiem, choć uważam, że w pierwszej połowie trochę postraszyliśmy rywali. Nie czekaliśmy na najniższy wymiar kary, tylko graliśmy wysokim pressingiem. Do tej pory nasza obrona wyglądał solidnie, ale w tym meczu gubiliśmy się i przez własne błędy traciliśmy bramki. Druga połowa była konsekwencją tego, co wydarzyło się przed przerwą. Przeciwnicy pokazali swoją jakość piłkarską, a my przegraliśmy zasłużenie. Możemy życzyć Hetmanowi powodzenia w wyższej lidze, a my skupiamy się na już na kolejnym starciu.

Jacek Ziarkowski:

Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Rywale tylko do 30. minuty byli w stanie dotrzymać nam kroku i dopóki mieli siły, to grali bardzo ambitnie. Boisko nie sprzyjało w tym meczu kreowaniu sytuacji, ale w momencie, gdy przeciwnicy opadli z sił, to tych przestrzeni zrobiło się więcej. Nasza przewaga rosła z minuty na minutę, co udokumentowaliśmy kolejnymi bramkami. Skupiamy się już na kolejnym ligowym spotkaniu, bo teraz czekają nas arcytrudne starcia z Kryształem Werbkowice, a następnie z Lublinianką.

W następnej kolejce Kłos Chełm zagra na wyjeździe z Powiślakiem Końskowola (1 maja, 16:00). Natomiast Hetman Zamość także w wyjazdowym meczu zmierzy się z Kryształem Werbkowice (1 maja, 16:00).

Kłos Chełm – Hetman Zamość 1:6 (1:3)
Bramki: Damian Kuśmierz 20′ – Przemysław Kanarek 7′, 35′, Mateusz Olszak 26′, 71′, Damian Rusiecki 48′, Kamil Oziemczuk 85′

Kłos: Mucha – Huk (58′ P. Poznański), Flis (78′ Król), Kowalski, Stepaniuk – Rak (85′ Korona), Kamola, Drzewicki (63′ Szaran), Fornal, Kuśmierz  (75′ Jaworski) – Bala.

Hetman: Amermajster – Kanarek, Skiba, Słotwiński (75′ Kopyciński), Daszkiewicz – Skoczylas (46′ Rusiecki), Buczek (70′ Pupeć), Kycko (82′ Okoniewski), Myśliwiecki (78′ Pęcak) – Olszak, Oziemczuk.