Unia dobiła Ładę

Po raz trzeci w sezonie 2019/2020 Łada 1945 Biłgoraj straciła pięć bramek. Tym razem w meczu z Unią Hrubieszów, z którą rywalizowała w ramach zaległej 16. kolejki rozgrywek IV ligi lubelskiej. 

Marek Sadowski:

Łada Biłgoraj nie sprawiła nam większych kłopotów i wpływ na to miały problemy kadrowe rywali. Na pewno nie był to widowiskowy mecz, bo nie było to spotkanie dwóch równorzędnych zespołów. Wygraliśmy zasłużenie, przeważając od pierwszej do ostatniej minuty. Nie pozostaje mi nic innego, jak trzymanie kciuków za drużynę z Biłgoraja i za to, żeby w przerwie zimowej się ona odbudowała. 


Robert Cybart (kierownik Łady Biłgoraj):

Przespaliśmy pierwszą połowę meczu i to ona rozstrzygnęła jego wynik. Pierwszy rzut karny podyktowany już w 3. minucie znacząco wpłynął na dalsze losy tego spotkania. Na drugą połowę wyszliśmy z większym animuszem i stworzyliśmy sobie kilka sytuacji. Niestety żadnej nie wykorzystaliśmy. Dodatkowo czerwoną kartką został ukarany nasz bramkarz i w jego miejsce musieliśmy wpuścić zawodnika z pola. Z przebiegu meczu to trochę za wysoki wynik, ale tak jak już powiedziałem, to pierwsza połowa miała ogromne znaczenie na to, co działo się potem. 

NASTĘPNY MECZ

W następnym meczu Łada 1945 Biłgoraj zagra z Victorią Żmudź w zaległym meczu 17. kolejki (5 grudnia).

Unia Hrubieszów – Łada 1945 Biłgoraj 5:0 (3:0)
Bramki: Mariusz Podgórski 4′ (rzut karny), Arkadiusz Drapsa 10′, 81′, Michał Herda 31′, Mateusz Pańko 77′

Unia: Tomczyszyn – Herda (65′ Steciuk), Turewicz, A. Oleszczuk, Wiejak, Kamiński (46′ Barszczewski), Podgórski, Szkutnik, Pańko, Drapsa, M. Oleszczuk.

Łada: Szawara – Hanas, Kupiec, B. Myszak, Sawa (46′ M. Myszak), Kapuśniak, Deriabin (46′ Kubik), Larwa (46′ Czerw), Nawrocki (77′ Branewski), Szarlip (80′ Piech), Skubisz.

Żółte kartki: Kamil Hanas, Łukasz Szawara x2, Damian Kupiec*
Czerwona kartka: Łukasz Szawara 76′ (za drugą żółtą)
Niewykorzystany rzut karny: Mateusz Oleszczuk 83′ (nie trafił w bramkę)
Sędziował: Jakub Bancerz (Lublin).

*ponadto żółtą kartką został ukarany kierownik Łady Robert Cybart

fot. Unia Hrubieszów (archiwum)