Unia dość niespodziewanie rozprawiła się z Kryształem

Unia Hrubieszów przerwała serię Kryształu Werbkowice, który przed niedzielnym meczem 18. kolejki rozgrywek IV ligi lubelskiej miał na koncie pięć zwycięstw z rzędu. Podopieczni Marka Sadowskiego pokonali wyżej notowanego rywala 2:1 i było to ich pierwsze zwycięstwo w lidze od 13 września.

Marek Sadowski:

Niestety mamy fatalną sytuację kadrową i w tym meczu skorzystaliśmy z naszych juniorów młodszych, którzy zasiedli na ławce rezerwowych. Gratulacje dla chłopaków, bo zagrali ambitnie i odnieśli zasłużone zwycięstwo. W pierwszej połowie oba zespoły wzajemnie “próbowały się”. Po przerwie graliśmy już lepiej. Najpierw rywale sfaulowali jednego z naszych zawodników i sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystaliśmy. Natomiast drugi gol to bardzo ładna akcja prawą stroną Michała Herdy, który dograł do Mateusza Pańko, a ten umieścił piłkę w pustej bramce. Po tym uderzeniu już broniliśmy się i stąd horror w końcówce, ale na szczęście ze szczęśliwym dla nas zakończeniem.

Jacek Ziarkowski:

To był typowy mecz na poziomie A-klasy. Wygrał zespół, który wykazał się większą determinacją i był bardziej zmotywowany, ale nie lepszy piłkarsko, bo gra z obu stron była bardzo słaba. Nie potrafimy sobie radzić w spotkaniach, w których jesteśmy stawiani w roli faworyta. Tak było i tym razem. Zaprezentowaliśmy się źle i zabrakło nam tej determinacji, którą miała Unia Hrubieszów. To, co wyprawialiśmy w tym meczu trudno nawet nazwać grą w piłkę. Być może za duże rozprężenie wkradło się w nasz zespół po ostatniej niezłej serii. Dostaliśmy dość solidny prysznic od rywali i trzeba teraz zejść na ziemię.

W następnej kolejce Unia Hrubieszów zagra na wyjeździe z Unią Białopole (22 listopada, 13:00). Natomiast Kryształ Werbkowice podejmie Victorię Żmudź (22 listopada, 12:00).

Unia Hrubieszów – Kryształ Werbkowice 2:1 (0:0)
Bramki: Mariusz Podgórski 56′ (rzut karny), Mateusz Pańko 81′ – Patryk Nieradko 82′

Unia: Krawczuk – Herda, Turewicz, A. Oleszczuk, Wanarski, M. Oleszczuk, Kamiński, Wiejak, Podgórski, Pańko, Steciuk (75′ Barszczewski).

Kryształ: Suchodolski – Borys, Śmiałko, Mulawa, Jarosz (46′ Maszewski), Jabłoński, Sas, Otręba (63′ Więcaszek), Denkiewicz (73′ Nieradko), Omański (83′ Dec), Rybka.

Żółte kartki: Mateusz Pańko, Michał Herda – Michał Jabłoński, Sergiej Borys, Kacper Maszewski, Maciej Wójtowicz (na ławce rezerwowych)
Sędziował: Sylwester Wuczko (Lublin).