Unia przygotowuje się do rundy wiosennej pod wodzą nowego szkoleniowca

Unia przygotowuje się do rundy wiosennej pod wodzą nowego szkoleniowca

Na półmetku rozgrywek Unia Hrubieszów zajmuje trzynaste miejsce w tabeli IV ligi lubelskiej. Zeszłorocznego triumfatora zamojskiej klasy okręgowej czeka na wiosnę batalia o utrzymanie. Zarząd hrubieszowskiego klubu powierzył zadanie walki o ligowy byt Markowi Sadowskiemu. 60-letni szkoleniowiec, który w przeszłości prowadził m.in. Ładę Biłgoraj, Lubliniankę i Tomasovię Tomaszów Lubelski zastąpił w grudniu na stanowisku pierwszego trenera Unii Dariusza Herbina.

Na premierowych zajęciach ekipy z Hrubieszowa w zimowym okresie przygotowawczym pojawiło się 18 zawodników. – Rozpoczęliśmy od badań siły, sprawdzając chłopaków. Drugie zajęcia to był trening biegowy. Musimy spokojnie wejść w okres przygotowawczy i dopiero później zwiększymy jednostki treningowe. Myślę, że w tym tygodniu przeprowadzimy krótki obóz dochodzeniowy, aby to miało jakiś sens – mówi Marek Sadowski.

Jakich zmian można spodziewać się w kadrze ekipy z Hrubieszowa? – Z pewnością szukam piłkarzy na konkretne pozycje. Wystarczy spojrzeć w tabelę na liczbę bramek strzelonych oraz straconych i samo nasuwa się nad czym muszę się zastanawiać. To chyba jeszcze nie czas na to, żeby sprawdzać zawodników. Wiadomo, że każdy chce grać wyżej. Jestem poumawiany z chłopakami, że jeśli im nie pójdzie, to będą rozpatrywali opcję Unii Hrubieszów. Na pewno nie będzie wielu nowych graczy. Ten zespół jest naprawdę nieźle zbilansowany i potrzebujemy dosłownie drobnych korekt, aby walczyć o utrzymanie w IV lidze. Jeśli chodzi o ewentualne odejścia, to nikt nie zgłosił mi takich zamiarów. Wszyscy chcą grać, więc mam nadzieję, że zostanie kadra, która jest obecnie, dodatkowo wzmocniona nowymi zawodnikami – tłumaczy szkoleniowiec Unii.

Zmianie uległ plan sparingów ekipy z Hrubieszowa. Pierwszą grę kontrolną podopieczni Marka Sadowskiego rozegrają 25 stycznia, gdy zmierzą się ze Świdniczanką Świdnik Mały.

ZAKTUALIZOWANY PLAN PRZYGOTOWAŃ UNII HRUBIESZÓW:

25.01 – Świdniczanka Świdnik Mały
1.02 – Huczwa Tyszowce
8/9.02 – Victoria Żmudź
16.02 – POM Iskra Piotrowice
22.02 – Tomasovia Tomaszów Lubelski
29.02 – Kłos Chełm
7.03 – Motor II Lublin

fot. Tomasz Tomczewski (archiwum)