Victoria przełamała się w meczu z Lublinianką

Victoria przełamała się w meczu z Lublinianką

Czterech meczów w rundzie wiosennej potrzebowali piłkarze Victorii Żmudź, by sięgnąć po komplet punktów w rozgrywkach IV ligi lubelskiej. Podopieczni Piotra Molińskiego po bramce Piotra Leckiego pokonali u siebie Lubliniankę, dla której była to dopiero czwarta porażka w tym sezonie. 

Piotr Moliński:

Było to dosyć wyrównane widowisko. Stworzyliśmy sobie fajną sytuację, w której Jakub Sawa prostopadłym podaniem podał do Piotrka Leckiego, a ten znalazł się sam na sam z bramkarzem i to wykorzystał. Boisko nie sprzyjało konstruowaniu akcji kombinacyjnych w tym meczu, bo obu zespołem grało się bardzo trudno. Może nie było to porywające widowisko, ale nam w tym spotkaniu zależało na punktach i je zdobyliśmy. 


Dariusz Bodak:

Trudno ustosunkować się do meczu, w którym graliśmy tak, jak pozwalało na to boisko oraz tak jak pozwalał przeciwnik. Były momenty, że gra była wyrównana, a były i takie, w których przeważaliśmy, ale nie byliśmy w stanie strzelić bramki. Mieliśmy swoje szanse zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie. Wiedzieliśmy, że to będzie ciężkie spotkanie i nie mogę mieć większych pretensji do zawodników. Podstawowym problem było tylko to, że nie udało nam się strzelić bramki.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Victoria Żmudź zmierzy się na wyjeździe z Tomasovią Tomaszów Lubelski (20 kwietnia, 13:00). Natomiast Lublinianka podejmie Lewart Lubartów (20 kwietnia, 13:00).

Victoria Żmudź – Lublinianka 1:0 (1:0)
Bramka: Piotr Lecki 9′

Victoria: Porzyc – K. Sawa, Paskiv, Pogorzelec, Przychodzień – Stańczykowski (84′ Kuczyński), Sobiech, Ścibior, J. Sawa – Furta (86′ Misztal), Lecki (88′ Fronc).

Lublinianka: Żuber – Wszołek (46′ Kośka), Dzyr, Ptaszyński, Kowalczyk – Wrzesiński (72′ Baran), Bednara, Stępień (60′ Kuzioła), Rejmak – Iwańczuk (70′ Drzazga), Rapa (46′ Morenkov).

Żółte kartki: Kamil Sawa, Damian Ścibior
Sędziował: Jakub Bancerz (Lublin).

fot. Tomasz Tomczewski (archiwum)