Victoria rozpoczęła przygotowania do ligi od porażki z Unią Hrubieszów

Victoria rozpoczęła przygotowania do ligi od porażki z Unią Hrubieszów

W drugiej połowie lipca na pierwszym wspólnym treningu spotkali się zawodnicy Victorii Żmudź, którzy od razu rozegrali sparing z ligowym rywalem Unią Hrubieszów i ulegli mu 3:5. Beniaminek rozgrywek IV ligi lubelskiej przystąpił do tego meczu po wygranej 7:0 nad Andorią Mircze (rozgrywanego w ramach finału Pucharu Starosty Hrubieszowskiego). 

Piotr Moliński:

Było to trochę wakacyjne granie. Zanim mecz się rozpoczął, my już przegrywaliśmy 0:2. Doprowadziliśmy do remisu, ale spotkanie zakończyło się zwycięstwem Unii Hrubieszów. Dyscyplina z taktyką nie były jeszcze na pierwszym miejscu, a raczej fantazja, swoboda i luz, stąd tyle bramek. Rozpoczęliśmy trochę nietypowo przygotowania, bo w tym samym dniu rozegraliśmy także pierwszy sparing. Zabrakło kilku zawodników, ale ich obecność jest usprawiedliwiona. Jedynie Mateusz Misztal trenuje z innym zespołem i przy nim trzeba postawić znak zapytania. Pozostali gracze wyrazili chęć pozostania w naszej drużynie. Myślę, że personalnie kadra się utrzyma. Jeśli chodzi o ewentualne wzmocnienia, to najważniejsze dla nas było utrzymanie składu. Co dalej, to czas pokaże.


Dariusz Herbin:

My ciężko trenujemy od jakiegoś czasu, natomiast Victoria Żmudź dopiero zaczęła przygotowania do ligi i to było widać. Momentami rywale byli troszeczkę bardziej “świeżsi”. Pozytywnie oceniam to spotkanie, bo nie zagraliśmy w optymalnym składzie. Zabrakło czterech naszych piłkarzy, którzy przebywają na obozie z grupami młodzieżowymi. Nie mogliśmy sprawdzić całego potencjału, jakim dysponujemy, ale i tak nad wieloma elementami musimy jeszcze popracować. Jest różnica jakości pomiędzy zawodnikami grającymi w klasie okręgowej, a w IV lidze i tutaj trzeba być cały czas skoncentrowanym oraz czujnym, żeby nie popełnić błędu.

NASTĘPNE SPARINGI 

W następnym sparingu Victoria Żmudź zmierzy się z Polesiem Kock (26 lipca, 18:00). Natomiast Unia Hrubieszów zagra z Kłosem Chełm (27 lipca, 11:00)

Victoria Żmudź – Unia Hrubieszów 3:5 (2:3)
Bramki: Jurij Furta 24′, Damian Kasprzycki 32′, Aleksander Flis 48′ – zawodnik testowany I 5′, 12′, Bartłomiej Greniuk 30′, 55′, Jewgienij Grui 75′

Victoria: Porzyc – Ścibior, Paskiv, Pogorzelec, Brzozowski, Kasprzycki, Stańczykowski, Persona, Furta, Mroczek, Fronc oraz Seniuk, Sawa, Lecki, Flis, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II.

Unia: Kociach – Oleszczuk, Baran (46′ Kaczoruk), Alokhin, Blicharz, Kamiński, Grui, Podgórski, Steciuk (55′ zawodnik testowany II), Greniuk, zawodnik testowany I (60′ Kraszkiewicz).

fot. Tomasz Tomczewski (archiwum)