Victoria w doliczonym czasie gry urwała punkty faworyzowanej Tomasovii

Remisem 1:1 zakończyło się starcie 7. kolejki rozgrywek IV ligi lubelskiej pomiędzy Tomasovią Tomaszów Lubelski a Victorią Żmudź. Pierwsza bramka w sobotnim spotkaniu padła dopiero w 83. minucie. Bramkarza ekipy ze Żmudzi pokonał Damian Rataj. Punkt zespołowi prowadzonemu przez Piotra Molińskiego zapewnił strzelony w doliczonym czasie gry gol Jurija Furty.

Paweł Babiarz:

Pierwsza połowa tego meczu to może nie była jakaś nasza olbrzymia przewaga. Jednak mieliśmy kilka sytuacji strzeleckich. Przeciwnik właściwie nic sobie nie stworzył. Po przerwie obraz gry był podobny, chociaż Victoria Żmudź wykreowała dwie-trzy dobre okazje. Natomiast my mieliśmy cztery-pięć takich szans i powinniśmy je zamienić na bramki. To udało nam się dopiero w 83. minucie. Wydawało się, że już mamy trzy punkty w garści. Jednak w samej końcówce spotkania straciliśmy gola w bardzo głupi sposób. Przydarzyła nam się strata w narożniku boiska i daliśmy się skontrować. Po kontrataku rywale uzyskali rzut wolny. Wrzutka ze stałego fragmentu gry zakończyła się bramką po strzale głową. Mogę to troszkę zgonić na młodość mojego zespołu i brak doświadczenia w takich sytuacjach, ponieważ błędy popełnili właśnie młodzi zawodnicy. Bardzo szkoda tych straconych punktów. Czołówka tabeli dalej jest dosyć spłaszczona i nikt jeszcze nie odskoczył także spokojnie gramy dalej.

Piotr Moliński:

Bardzo potrzebowaliśmy w tym spotkaniu uzyskania choćby jednego punktu. Po trzech porażkach z rzędu musieliśmy odbić się od dna i to się udało. Chociaż w pewnym momencie w to wątpiłem. Gdy straciliśmy bramkę, wydawało się, że nie uda nam się już odrobić strat. Jednak wyrównaliśmy w samej końcówce i zainkasowaliśmy cenny punkt. Uważam, że z przebiegu meczu ten remis nie krzywdzi żadnej z drużyn.

W następnej kolejce Tomasovia Tomaszów Lubelski zagra u siebie z Unią Hrubieszów (22 września, 16:00). Natomiast Victoria Żmudź podejmie Huragan Międzyrzec Podlaski (21 września, 14:00).

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Victoria Żmudź 1:1 (0:0)
Bramki: Damian Rataj 83′ – Jurij Furta 90+3′

Tomasovia: Krawczyk – D. Szuta, Chmura, Smoła, Zozulia – Łeń (56′ Żurawski), Stożek (88′ Towbin), Gęborys (76′ Turewicz), Żerucha (64′ Cain), Pleskacz – Rataj.

Victoria: Zapał – K. Sawa (87′ Pieczykolan), Brzozowski, Pogorzelec, Przychodzień – Kasprzycki (65′ Flis), Stańczykowski, J. Sawa (74′ Fronc), Sobiech, Furta – Lecki.

Żółte kartki: Arkadiusz Smoła, Bartłomiej Pleskacz, Damian Szuta – Erwin Sobiech x2
Czerwona kartka: Erwin Sobiech 90+4′ (za drugą żółtą)
Sędziował: Mikołaj Rowiński (Lublin).