W Kocku żaden zespół się nie poddawał

W meczu dwóch drużyn będących w dole tabeli rozgrywek IV ligi lubelskiej pomiędzy Polesiem Kock a Huczwą Tyszowce padł remis 2:2. Gospodarze dwukrotnie w niedzielnym spotkaniu odrabiali stratę do rywala, nawet po czerwonej kartce dla Jakuba Dobosza.

Grzegorz Białek:

Biorąc pod uwagę okoliczności, trzeba szanować jeden punkt zdobyty w tym meczu. Było to spotkanie z gatunku tych ciężkich. Dostaliśmy bramkę na 0:1, chociaż sami mogliśmy otworzyć wynik tego starcia. Doprowadziliśmy do remisu i w doliczonym czasie pierwszej połowy rywale strzelili nam gola do szatni. Wyszliśmy na drugą połowę z niekorzystnym dla nas wynikiem, a w 51. minucie dostaliśmy czerwoną kartkę i graliśmy w osłabieniu. Wbrew pozorom zaczęliśmy prezentować się ambitniej i doprowadziliśmy do remisu. Jak już powiedziałem, punkt musimy szanować, ale nie zadowala nas ten wynik. Zarówno my, jak i Huczwa Tyszowce walczymy o utrzymanie i to było widać.

Tomasz Walentyn (prezes Huczwy Tyszowce):

W końcu zaczęliśmy stwarzać sytuacje bramkowe i w tym spotkaniu mieliśmy ich sześć,  z czego dwie wykorzystaliśmy. Rywale zdołali jednak wyrównać, mając jednego zawodnika mniej. To dla nas kolejna bolesna utrata punktów, ale przynajmniej zaprezentowaliśmy się przyzwoicie w kreowaniu akcji. Niedosyt jest, bo nie wywieźliśmy trzech punktów z Kocka, a było naprawdę blisko. Szacunek dla przeciwnika za walkę i pokazanie, że w dziesięciu można strzelić gola.

W następnej kolejce Polesie Kock podejmie Kłosa Chełm (20 kwietnia, 12:00). Natomiast Huczwa Tyszowce podejmie Powiślaka Końskowola (20 kwietnia, 14:00).

Polesie Kock – Huczwa Tyszowce 2:2 (1:2)
Bramki: Bright Barnor 44′, Arkadiusz Adamczuk 83′  – Damian Ziółkowski 35′, 45+3′

Polesie: Kasperek – Dobosz, Kamiński, Golda, Misiarz, Adamczuk – Ma. Skrzypek (78′ Król), Barnor, Wójcicki (69′ Mi. Skrzypek), Waszczyński (54′ Bielecki) – Cybul (54′ Woźniak, 80′ Majcher).

Huczwa: Wyłupek – Miedźwiedź, Denkiewicz, Melnyk, Kwarciany (21′ Piatnoczka) – Ziółkowski, Markowski, Krosman, Baran (80′ Dworak), Okalski (46′ Kłos) – Świątek (60′ Droździel).

Żółte kartki: Bright Barnor, Jakub Dobosz x2, Arkadiusz Golda, Tomasz Kamiński, Maciej Skrzypek – Patryk Krosman
Czerwona kartka: Jakub Dobosz 51′ (za drugą żółtą)
Sędziował: Mateusz Kwiatek (Chełm).