Włodawianka Włodawa zajęła miejsce Eko Różanka

To już pewne! Włodawianka Włodawa w sezonie 2018/2019 zagra na boiskach IV ligi lubelskiej. Przypomnijmy, że nie byłoby to możliwe, gdyby nie przejęcie przez ten klub sekcji piłki nożnej od Eko Różanka. 

– W tej sprawie Eko Różanka i Włodawianka Włodawa złożyły do Lubelskiego Związku Piłki Nożnej niezbędne dokumenty. Po sprawdzeniu uchwały zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej okazało się, że dokumenty są prawidłowe. Dodatkowo Włodawianka Włodawa przejmując sekcję od Eko Różanka zobowiązała się do uregulowania wszelkich ewentualnych zobowiązań ciążących na tym klubie. Nic nie stało zatem na przeszkodzie, aby przejęcie to było dalej realizowane – mówi prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Bartnik.

Wiadomo, że sprawa dotycząca ewentualnej gry Włodawianki w IV lidze lubelskiej wymagała dodatkowych ustaleń. – Dlatego odbyło się spotkanie przedstawicieli LZPN we Włodawie, gdzie gospodarzem był burmistrz tego miasta, a współgospodarzami członkowie zarządu Włodawianki. Na nim otrzymaliśmy gwarancję stabilności finansowej i organizacyjnej klubu, a także wsparcia klubu przez władze w zakresie organizacji i zabezpieczenia meczów na obiektach MOSiR. To spotkanie dało gwarancję, że warunki zarządu LZPN, Komisji Weryfikacyjnej i Komisji do spraw Licencji Klubowych będą zrealizowane. Decyzja była trochę łatwiejsza, ponieważ dotyczyła dwóch zespołów z tej samej gminy – wyjaśnia Bartnik.

Obiekt Włodawianki Włodawa, na którym swoje spotkania będzie rozgrywać ekipa prowadzona przez Marka Droba, był dwukrotnie wizytowany. Prace, jakie zaleciła Komisja do spraw Licencji Klubowych, są już na ukończeniu. Ponadto klub z Włodawy spełnił wszystkie inne warunki umożliwiające grę w IV lidze lubelskiej. Czwartek i piątek są dniami, w których Włodawianka zgłasza piłkarzy do gry na tym szczeblu rozgrywek.