Zaległy mecz Orląt i Włodawianki na remis

W trzecią niedzielę marca został rozegrany zaległy mecz 16. kolejki rozgrywek IV ligi lubelskiej pomiędzy Orlętami Łuków a Włodawianką Włodawa. Spotkanie sąsiadujących ze sobą w środku tabeli drużyn zakończyło się remisem 1:1.

Robert Różański:

Zremisowaliśmy mecz, który powinniśmy wygrać. W przekroju całego spotkania byliśmy lepszym zespołem i częściej utrzymywaliśmy się przy piłce. Do tego prowadziliśmy grę i stworzyliśmy więcej sytuacji. Włodawianka Włodawa poza tym, że zdobyła bramkę po kontrze, przy złym ustawieniu naszych obrońców, to nie stworzyła sobie dogodnych okazji do zdobycia gola. My mieliśmy w pierwszej połowie sytuację Adriana Siemieniuka, który pod presją obrońcy zdołał oddać strzał w bramkarza. Następnie miał okazję meczową, kiedy wyprzedził obrońcę, wbiegł w pole karne i niestety nie wykorzystał sytuacji sam na sam. W końcówce mogliśmy też strzelić z rzutu wolnego, jednak Jakub Bulak uderzył na wysokości dogodnej dla golkipera. Żałujemy straconych dwóch punktów, ale musimy być zadowoleni z jednego oczka.

Marek Drob:

Przyjechaliśmy na to spotkanie szukać punktu i za wszelką cenę nie chcieliśmy przegrać. Graliśmy na dosyć trudnym boisku, które było po opadach deszczu. Szanujemy remis, ale mogliśmy zagrać lepiej, zwłaszcza w pierwszej połowie. Przeciwnicy stwarzali sobie sytuacje, przy których świetnie zachowywał się Daniel Polak. Zabrakło nam chyba sił i mocy, żeby ugrać więcej, lecz cieszymy się z punktu. Mam nadzieję, że po powrocie kilku zawodników, z których nie mogłem skorzystać w tym meczu, będziemy mocniejsi.

Orlęta Łuków – Włodawianka Włodawa 1:1 (0:1)
Bramki: Szymon Łukasiewicz 49′ – Władysław Magdysz 29′

Orlęta: Karpiński – Skwarek (70′ Tucki), Bulak, Purzycki, Goławski – Sowisz, Kierych, Ebert, Kurowski (46′ Matuszewski) – Siemieniuk, Łukasiewicz.

Włodawianka: Polak – Jemioł (46′ Stachański), Czarnota, Błaszczuk, Nielipiuk – Sheluk, Więcaszek, Musz, Bartosz (72′ Kędzierski), Magdysz, Naumiuk (68′ Wojtak).

Żółte kartki: Mateusz Ebert – Pavlo Sheluk, Antoni Jemioł, Rafał Musz
Sędziował: Sylwester Wuczko (Lublin).