Zasłużone zwycięstwo Tomasovii w Łęcznej

Zasłużone zwycięstwo Tomasovii w Łęcznej

W jedynym niedzielnym meczu 29. kolejki rozgrywek IV ligi lubelskiej Górnik II Łęczna uległ na swoim terenie Tomasovii Tomaszów Lubelski 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w pierwszej połowie Damian Szuta. 

Jacek Fiedeń: 

Nie zapunktowaliśmy w tym meczu, ale nie mamy się czego wstydzić. Przegraliśmy zasłużenie, lecz walczyliśmy z poukładanym i stabilnym zespołem, jakim jest Tomasovia Tomaszów Lubelski. Od wysokiej przegranej uchronił nas Damian Podleśny, który bardzo dobrze spisywał się w bramce. Gola straciliśmy ze stałego fragmentu gry, po którym jeden z rywali głową trącił piłkę. Atakowaliśmy do końca, choć szwankował nam właśnie młody atak i nie do końca poprawny transfer futbolówki do zawodników znajdujących się w przodzie. Mimo wszystko nie mogę narzekać na postawę moich graczy, zwłaszcza wobec kłopotów kadrowych i zdrowotnych. 


Paweł Babiarz:

Byliśmy lepszym zespołem w tym meczu, choć rywale nie wyglądali źle. Górnik II Łęczna ma w swoich szeregach młodych chłopców, ale my także wyszliśmy na to spotkanie nieco odmłodzonym składem, żeby jeszcze nabić trochę punktów w klasyfikacji Pro Junior System. Poza strzeloną bramką stworzyliśmy sobie trzy, cztery stuprocentowe sytuacje, które powinniśmy wykorzystać. Inna sprawa, że dwie z nich wybronił Damian Podleśny. Przed nami starcie z Ładą 1945 Biłgoraj na swoim terenie. Będziemy chcieli je wygrać i zakończyć sezon na czwartym miejscu w tabeli. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Górnik II Łęczna zagra na wyjeździe z Kłosem Chełm (15 czerwca, 17:30). Natomiast Tomasovia Tomaszów Lubelski podejmie Ładę 1945 Biłgoraj (15 czerwca, 17:30).

Górnik II Łęczna – Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:1 (0:1)
Bramka: Damian Szuta 34′

Górnik: Podleśny – J. Rojek, Bronowicki, Olszewski, Pacek (66′ Stankiewicz) – Orysz, Popko, Borcon, Grzelak – B. Fiedeń, Kociuba (46′ Lipski).

Tomasovia: Waśkiewicz – Orzechowski, D. Szuta, Zozulia, Łeń – Baran (90+3′ Piątkowski), Smoła (86′ Bubeła), Żerucha (83′ Witkowski), Turewicz, Pleskacz (62′ Mruk) – J. Szuta (62′ Rataj).

Żółte kartki: Patryk Orysz – Oleksandr Zozulia, Miłosz Turewicz, Damian Szuta
Sędziował: Marcin Kluk (Zamość).