Zdecydowane zwycięstwo i pewny awans Lewartu w Pucharze Polski LZPN

Piłkarze Lewartu Lubartów wywalczyli awans do ćwierćfinału Pucharu Polski LZPN. Podopieczni Tomasza Bednaruka pokonali w IV rundzie tych rozgrywek rezerwy Wisły Puławy 4:0. Pierwszą bramkę w środowym spotkaniu zdobył w 18. minucie Łukasz Najda. Tuż po przerwie prowadzenie Lewartu podwyższył Patryk Pokrywka. W końcówce meczu promocję aktualnego lidera IV ligi lubelskiej do następnej fazy rozgrywek pucharowych przypieczętowały trafienia Bartosza Dudy i Stanisława Niewińskiego. – W tym spotkaniu było widać w naszych poczynaniach dużą dojrzałość piłkarską i moim zdaniem to przesądziło o wygranej. Drugi zespół Wisły Puławy tworzą młodzi gracze, dla których każdy taki mecz jest nowym doświadczeniem. Odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwo, jednak zespół gospodarzy zaprezentował się bardzo fajnie. Widać, że w przyszłości będzie pociecha z tych piłkarzy. Zagraliśmy w tym spotkaniu zawodnikami, którzy w ostatnim czasie grali mniej. Jestem bardzo zadowolony z ich podejścia do meczu i realizacji zadań, które nakreśliliśmy sobie przed pierwszym gwizdkiem. Wyglądało to dosyć pozytywnie, a oni dali sygnał, że będziemy mogli na nich liczyć w kontekście rozgrywek ligowych. Dobrze, że grając na sztucznej nawierzchni obyło się bez kontuzji i bez nerwów. Zamknęliśmy ten mecz w dziewięćdziesięciu minutach, więc to na pewno plus tej konfrontacji – mówi szkoleniowiec Lewartu.

NASTĘPNA RUNDA

W następnej rundzie Lewart Lubartów podejmie Stal Kraśnik (25 września, 16:00).

Wisła II Puławy – Lewart Lubartów 0:4 (0:1)
Bramki: Łukasz Najda 18′, Patryk Pokrywka 48′, Bartosz Duda 84′, Stanisław Niewiński 88′

Lewart: Wójcicki – Michałów, Bronowicki, Ponurek (69′ Budzyński), Iskierka – Pokrywka (76′ Niewiński), Majewski, Gliniak (69′ Fularski), Filipczuk (81′ Michna) – Aftyka (76′ Duda), Najda (79′ Nowak).

Żółte kartki dla Lewartu: Przemysław Ponurek, Aleks Aftyka
Sędziował: Marek Klępka (Lublin).